Kolce przeciw ptakom

9076_1182882465707_nPtaki są bardzo często nosicielami rozmaitych chorób, zarazków, czy też pasożytów. Zaliczamy do nich pasożyty zewnętrzne, które atakują w nocy śpiące ptaki i żywią się ich krwią. Należy do nich na przykład ptaszyniec kurzy – bardzo małe roztocze odżywiające się krwią ptaków. Do pasożytów wewnętrznych zalicza się z kolei nicienie, glisty i inne. Ze stosowanych obecnie środków można wymienić miedzy innymi francuski preparat Soluverim, który dodaje się do wody pitnej. Zabieg ów powtórzyć należy po 7 tygodniach. Po przeprowadzonej kuracji pomieszczenie ptaków trzeba zdezynfekować dokładnie w celu zniszczenia jaj pasożytów, a także wymienić gałęzie i drążki w klatce. Jeżeli takie procedury nie zostaną zastosowane, wówczas istnieje groźba że ptaki, zwłaszcza młode, padną skutkiem wyniszczenia organizmu.
Wszelkie zabiegi tego rodzaju winny być dodatkowo skonsultowane z lekarzem weterynarii. Wymienione tutaj choroby dotyczą głównie ptaków utrzymywanych w licznych stadach, mających kontakt ze zwierzętami dziko żyjącymi. Chore ptaki są często napuszone, ciężko oddychają, mają trudności z lataniem oraz z chodzenie. Dziób jest wyraźnie rozmiękczony i lekko napuchnięty, także pazury mogą wykazywać oznaki rozmiękczenia. Przyczyną jest jednostronne żywienie pokarmem ubogim w witaminy i mikroelementy.
Fakt, że ptaki roznoszą rozmaite choroby a także pasożyty i inne niekorzystne dla zdrowia czynniki jest przyczyną zainteresowania rozmaitymi zabezpieczeniami. Zaliczyć do nich możemy między innymi kolce na ptaki, które swoim działaniem powinny odstraszać ptaki przed siadaniem na parapetach, gzymsach, oraz innych elementach wyposażeń kamienic. Dzięki tym kolcom ptaki boją się zajmować tam miejsca, ponieważ kolce te ranią je i kaleczą. Kolce są specjalnie przytwierdzane do miejsca, które mają ochraniać. Aby kolce dobrze były umocowane, stosuje się specjalne klipsy i inne elementy przytwierdzające kolce do parapetów lub rynien.
Rzędy kolców skutecznie udaremniają ptakom zajmowanie miejsc w tych lokalizacjach. Dzięki temu można zaoszczędzić znaczne kwoty na czyszczeniu elewacji, rynien oraz innych istotnych elementów wystroju kamienicy. Nie ma potrzeby sprowadzania specjalistycznych ekip czyszczących, gdy ochrona przed ptakami jest skuteczna.

© 2013 – 2015, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl