Firmy kurierskie

Coraz więcej z nas korzysta z przesyłek kurierskich zamiast z usług poczty. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na cenę takich usług i szybkość z jaką trafia przesyłka do rąk odbiorcy. Wysyłanie paczek przez firmy kurierskie przede wszystkim w przypadku rzeczy delikatniejszych, podatniejszych na zniszczenie jest po prostu bezpieczniejsze. Taka paczka przechodzi przez mniejszą ilość sortowni, więc rzadziej jest przenoszona, przestawiana i rzadziej jest również rzucana.
Wystarczy przyjrzeć się ofercie niektórych sklepów internetowych, które przesyłką kurierską przesyłają sprzęt RTV czy AGD, wazony, klosza lamp a także nawet akwaria. Te rzeczy docierają do adresatów w stanie nienaruszonym co tylko potwierdza fakt, że przesyłki w rękach kurierów są bezpieczne. Kurierzy są wyczulani na to, by żadnymi przesyłkami nie rzucać i obchodzić się z każdą z nich jakby tam było szkło. To sprawia, że coraz więcej ludzi ufa właśnie takiemu rodzajowi przesyłek, poczta pod względem bezpieczeństwa przesyłek, przegrywa i to bardzo wyraźnie. Przesyłki kurierskie są coraz częściej wybierane jako sposób wysyłki towaru wylicytowanego na różnego rodzaju aukcjach. Tu przeważnie liczy się czas dotarcia do adresata takiej paczki, z reguły są to góra dwa dni.

Taka przesyłkę wybieramy więc w przypadku, gdy kupujemy przedmioty wartościowe, łatwe do uszkodzenia jak również takie, które w zbyt długim transporcie po prostu mogłyby nie przetrwać. Cena przesyłek kurierskich coraz częściej jest porównywalna do ceny przesyłek pocztowych a docierają te pierwsze znacznie szybciej więc chociaż to przemawia za usługami firm kurierskich.  Najlepiej się to sprawdza przed świętami bożego narodzenia, wtedy tylko przesyłki kurierskie gwarantują nam, że paczka dotrze na czas.

© 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl