Polacy w UK starają się o zwrot podatku z Anglii

Każdy może rozpocząć pracę w Wielkiej Brytanii. Dzięki otwartym granicom mamy możliwość podejmowania zatrudnienia w firmach na terenie prawie całej Unii Europejskiej. Nie wszyscy Polacy jednak wiedzą, że praca na przykład w UK może dać wiele profitów także po powrocie do Polski. Rozliczając się z brytyjskim urzędem skarbowym możemy starać się także o zwrot podatku z Anglii.
Najprostszym sposobem, aby móc się o niego starać jest udanie się do biura podatków zagranicznych. Dzięki temu można zaoszczędzić bardzo dużo czasu i dowiedzieć się dokładnie czym jest zwrot podatku z Anglii. Jako, że biura podatkowe mają duże doświadczenie w rozliczaniu podatków z zagranicy warto im powierzyć swoje dokumenty. Tak naprawdę to złożenie wniosku podatkowego wraz z kilkoma dokumentami i kserokopiami to cały nasz wkład w odzyskanie często bardzo dużych pieniędzy. Całą resztą zajmują się biura podatkowe.

Warto zauważyć, że według przepisów prawa, jeżeli podatki płacone są w jednym z krajów, w który m się przebywa, to nie ma już obowiązków opłacania ich w drugim kraju. Wszystko to za sprawą międzynarodowych przepisów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Właśnie dlatego płacąc podatki w UK, a następnie wracając do Polski można uzyskać zwrot podatku z Anglii. Praca na Wyspach daje naprawdę bardzo dużo możliwości Polakom, którzy wyjeżdżają tam na 3 miesiące, pół roku, rok, czy nawet na kilka lat.

Oczywiście wysokość kwoty, jaka przewidziana jest za zwrot podatku z Anglii uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od dochodów uzyskanych na Wyspach Brytyjskich, od długości pobytu w UK, no i od wysokości odprowadzanych przez pracodawcę składek. Warto dowiedzieć się więcej o podatkach w UK, zanim jeszcze wyjedziemy do pracy w Anglii.

© 2012, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl