Drogi Internauto!

MoedasNa Twoje szczęście, fiskus w Polsce już od 2008 roku pozwala na rozliczanie podatku w Sieci, dzięki czemu nie musisz odrywać się od swojego ulubionego świata gier, social media, 4chana czy wynurzać się z ciepłych kanałów You Tuba, aby odstać swoje w kolejce do Urzędu Skarbowego.

Pewnie wiesz już dobrze o tym, że tę mało przyjemną formalność da się załatwić dosłownie w 10 minut przy pomocy bezpłatnego Programu PIT 2012/2013, który pracuje zarówno w trybie dla całkowicie „zielonych” podatników, jak i w wersji dla tych, co siedzą w temacie.

Co musisz wiedzieć?

  • Warto znać swoje imię i nazwisko. Uwaga: nie chodzi o login i hasło!
  • Nie warto robić za frajera. Wprawdzie program odlicza przysługujące Ci ulgi podatkowe, ale czasem o coś zapyta. Wtedy lepiej samemu wiedzieć, co nam się należy.
  • I oczywiście trzeba wiedzieć, jak zmienił się nasz stan konta w porównaniu do zeszłego roku i od czego zależały te zmiany. Przypominamy – te sumy pojawiające się w okolicach pierwszego to wypłata, a te świstki, które trzeba płacić do 10-tego każdego miesiąca to ZUS.
  • Jeśli zabierasz się do researchu w Google na temat tego, jak zmieniły się odliczenia od podatku w sensie aktualizacji prawnych, zwróć uwagę na ulgi na dzieci, za Internet oraz na materiały budowlane. Te rzeczy ewoluowały ostatnio lub będą ewoluowały w niedalekiej przyszłości.

O czym musisz pamiętać?

Na przykład o odpowiednim zakończeniu rozliczenia w necie, tzn. o wydrukowaniu poświadczenia UPO. Taki dokument należy przechowywać około 6 lat od końca bieżącego roku podatkowego, na wypadek kontroli skarbowej.

Jeżeli zaś niespecjalnie interesują Cię papiery walające się po szufladach i jest spore prawdopodobieństwo, że dokumenty posłużą Ci za podpałkę na wiosennego grilla z innymi miłośnikami Tibii, zapisz swoje dokumenty w chmurze. To bezpłatna opcja udostępniona przez program PIT 2012/2013 – pozwala pobrać dane o każdej porze i z każdego miejsca na świecie. Porządnie zabezpieczona hasłami i szyframi SSL.

Pozostaje nam życzyć sobie wzajemnie pomyślnego rozliczenia rocznego, sensownych ulg i szybkich łączy 🙂

© 2013 – 2014, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl