Trójwymiarowe fototapety

ZD961Współczesne metody druku umożliwiają wyprodukowanie wręcz zadziwiająco realistycznych fototapet, które sprawiają wrażenie trójwymiarowości. Fototapety 3D, zarówno te stosowane na ścianę, jak i sufity czy meble, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wykańczających wnętrza na całym świecie. Są one łatwe w montażu, ponieważ klei się je tak samo, jak zwykłe tapety papierowe.
Posiadają jednak wiele dodatkowych zalet, które sprawiają że fototapety 3D są naprawdę wyjątkowe. Zapewniają niecodzienny wygląd wnętrza, są najlepszą i najbardziej gustowną ozdobą na ściany zwłaszcza dlatego, że  świecą pod wpływem promieni UV. Ponadto wykonane są z bardzo wytrzymałego tekstylnego materiału, a nie papieru, jak zwykła fototapeta. Tego typu fototapety stylowo wyglądają również na suficie. Można je zresztą przykleić na każdej płaszczyźnie i w każdym pomieszczeniu. Ciemne pomieszczenia ozdobione fototapetą i oświetlone świetlówkami UV nabiorą nowego światła, a stare i zniszczone ściany będą znowu wyglądały jak nowe. Fototapety 3D świetnie wyglądają w pokojach dla dzieci, w których bajkowe postacie mogą towarzyszyć najmłodszym z zabawie i ułatwiać zasypianie.

Dzięki dekoracjom z fototapety 3D  można bardzo szybko i w miarę tanio zmienić pomieszczenie, bez konieczności wykonywania skomplikowanego remontu. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii 3D fototapeta ścienna będzie bardzo realistyczna, zachwyci swoją głębią i żywymi kolorami. Do układania fototapety 3D najlepiej wynająć fachowca lub poprosić o pomoc osobę bardzo doświadczoną w tej kwestii, gdyż samodzielna próba ułożenia obrazu może zniszczyć efekt. Zamontowanie fototapety wymaga także rozplanowania regularnego oświetlenia. Obecnie, gdy zainteresowanie taką aranżacją wnętrz rośnie, łatwo znaleźć na rynku firmę, która profesjonalnie wyklei pomieszczenie taką tapetą. Ostateczny efekt, przy odpowiednim nałożeniu obrazu jest niesamowity. Do najchętniej wybieranych wzorów należą: kosmos, rafa koralowa, akwarium, podmorska jaskinia, metropolia i park.

© 2012 – 2015, Kwadracik. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl