Litery w reklamie na gadżetach

reklamowe gadżety od profil reklamy
Reklama stanowi najlepszą gwarancję tego, że informacje o produktach firmy dotrą do klientów. Obecnie reklama to nie tylko foldery, plakaty, ogłoszenia w prasie. Teraz to także materialne elementy takie jak breloczki, długopisy oraz innego rodzaju akcesoria popularnie zwane gadżetami. Wszelkiego rodzaju zabawki również można do tej grupy zaliczyć. W Polsce wiele firm posługuje się gadżetami – reklamowe gadżety od Profil Reklamy stanowią jeden z przykładów działalności reklamowej tego rodzaju. Można sobie wyobrazić działalność reklamową polegającą na organizowaniu spotkań z firmą na których tego typu gadżety są wręczane. Kubki, notesy, breloczki, czy wreszcie płytki CD lub DVD – wszystkie te elementy to właśnie gadżety reklamowe.
Do grupy gadżetów zaliczyć można również rękawice kuchenne, siatki, parasole, koszulki z nadrukiem. Wspólnym elementem wszelkiego rodzaju gadżetów jest napis z logo firmy. Taki napis jest niezbędny, aby ludzie mogli skojarzyć sobie firmę, producenta. W logo firmy ważny jest krój liter, które będą umieszczane na gadżetach. Jedną z propozycji mogą być tutaj litery z szeryfami pisma tzw. egipskiego, mające także formę geometryczną zaopatrzone w szeryfy o grubości elementu litery.
Nazwa pisma „egipskie” pochodzi najprawdopodobniej od nazwy kroju pisma czcionek „egipcjena” powstałego podczas budowy Kanału Sueskiego. Pismo to kreślimy również za pomocą narzędzi kreślarskich. Po wykonturowaniu liter wypełniamy całe tło tuszem lub farbą ciemną pozostawiając jedynie niezamalowane płaszczyzny liter. Napis taki pozostaje czytelny, zaś całość nabiera cech atrakcyjności niezbędnej do tego, aby napis został zauważony przez klientów.
Omówione ćwiczenia w technice kreślenia liter konstrukcyjnie nie wyczerpują wszelkich możliwości w tej dziedzinie, niemniej jednak stanowią wstęp i zachętę do dalszych śmiałych i celowych opracowań nowych form. Opracowując hasło reklamowe umieszczane na gadżecie możemy również korzystać z szablonów. Pomimo, że napisy wykonywane szablonami robią wrażenie sztucznych i martwych, jednakże sposób ten w znaczniej mierze ułatwia pisanie liter i cyfr oraz ogromnie oszczędza czas. Polega to jednakże nie tylko na umiejętnym pisaniu cyfr i liter, ale również na odpowiednim doborze pisma, rozmieszczeniu całego tekstu, zachowaniu odstępów miedzy literami i słowami.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl