Rehabilitacja przy pomocy roweru

fano-tec kontakt
Rowery, jak każdy sprzęt dla niepełnosprawnych, stanowią ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą poruszać się po mieście za pomocą pojazdów kołowych. Jest to specjalistyczny sprzęt, który został opracowany i wyprodukowany z myślą o osobach z inwalidztwem ruchowym. Rowery te mają osobliwe wyposażenie – są nim podpórki z tyłu umożliwiające poruszanie się rowerem. Specjalną ofertę przedstawia firma Fano-tec kontakt podany jest w internecie. Tak, czy inaczej – rowery dla niepełnosprawnych poruszają się na zasadzie równowagi. Niepełnosprawne osoby mogą korzystać z nich poruszając je napędem ręcznym, jeśli mają chore nogi. Osoby z inwalidztwem ruchowym mogą być rehabilitowane za pomocą specjalnych ćwiczeń – również odbywanych na specjalnych rowerach dla niepełnosprawnych.
Gimnastyka lecznicza to forma czynnościowego leczenia aktywnego. Bardzo istotne jest umiejętne stosowanie na przemian ćwiczeń i wypoczynku. Przez gimnastykę leczniczą narządy i układy są utrzymywane w stanie czynnym, co zapobiega konsekwencjom długotrwałego braku ruchu. Ma to zdecydowany wpływ na chorobowe procesy, przyspiesza cofanie się zmian anatomicznych oraz czynnościowych. Co istotne, gimnastyka może mieć formę ćwiczącą lub oddechową. Leczniczą gimnastykę stosuje się jako uzupełnienie innych rodzajów przyrodolecznictwa.
Odmianą gimnastyki leczniczej są czynne i bierne ćwiczenia na specjalnych aparatach. Specjalnego rodzaju rowery dla inwalidów mają atesty medyczne po to, aby można było taki rower zakupić wiedząc, że nabywa się profesjonalny sprzęt. Tego typu terapię określa się mianem mechanolecznictwa, czyli leczenia za pomocą siły mechanicznej. Do tego rodzaju terapii zalicza się również wszelkiego rodzaju masaże. Do mechanolecznictwa zalicza się też terapie zajęciową na rowerach rehabilitacyjnych. Ma ona na celu wzmożenie napięcia mięśniowego i ogólne wzmocnienie organizmu oraz przywrócenie czynności upośledzonych wskutek porażenia lub niedowładu narządów oraz grup mięśniowych.
Istotą tego rodzaju leczenia są ćwiczenia systematyczne, terapia zajęciowa pobudza też aktywność fizyczną. Zatem odgrywana ona wielką rolę w rehabilitacji inwalidów i stanowi uzupełnienie gimnastyki leczniczej.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl