Odzież reklamowa – na co zwrócić uwagę?

odzież reklamowa
Agencje reklamowe prześcigają się w pomysłach na nowe kampanie. Do lamusa odchodzą już najczęściej wykorzystywane do tej pory spoty telewizyjne czy radiowe. Na popularności zyskują zaś reklamy zamieszczane w nowych mediach, przede wszystkim w Internecie. Poszczególne firmy chętnie korzystają z promocji przy pomocy spersonalizowanych maili, zakładają własne profile na portalach społecznościowych oraz funpage. Coraz częściej specjaliści od marketingu podkreślają istotną rolę reklam outdoorowych, polegających na zamieszczaniu przekazów w przestrzeni miejskiej. Część z tych działań nie wymaga dużych nakładów finansowych, jednak niektóre są stosunkowo kosztowne.
Dlatego też niewielkie firmy i mali przedsiębiorcy często skłaniają się ku bardziej tradycyjnym i jednocześnie tańszym, a nie mniej skutecznym formom reklam. Do takich należą z pewnością gadżety reklamowe. Wśród najpopularniejszych wymieć należy chociażby breloczki do kluczy, smycze, kubki, gumowe bransoletki, długopisy czy ołówki, a także odzież. Przedsiębiorcy chętnie korzystają zwłaszcza z tej ostatniej opcji. Producenci ubrań wykonują reklamy zamieszczone na koszulkach, t-shirtach, bluzach, czapeczkach z daszkiem, kurtkach, szalach i rękawiczkach.
Przekazy mogą zawierać nie tylko nazwę firmy, ale także ciekawą grafikę, chwytliwe hasło reklamowe, a nawet główne zalety oraz właściwości produktów. Odzież reklamowa nie wiąże się z dużymi wydatkami. Ceny za najpopularniejsze w tym zakresie t-shirty wahają się od kilku do kilkudziesięciu złoty. Przy zamówieniu większej ilości można oczywiście liczyć na dodatkowe rabaty i upusty, Warto jednak zwrócić uwagę na jakość odzieży, a wiec materiał, z jakiego ubrania są wykonane oraz solidność i dokładne odszycie.
Wizerunek firmy dobrze pielęgnować bowiem poprzez skojarzenie jedynie z wysokimi standardami. Co więcej sam projekt reklamy zamieszczanej na ubraniach powinien być doskonale przemyślany, tak aby obdarowani nimi z chęcią włączali je do swojej garderoby. Być może lepiej postawić na zabawny rysunek niż duże logo. Ciekawa odzież wzbudzi bowiem prawdopodobnie zainteresowanie samą marką.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl