LOSOWE

Odpowiednia bielizna dla karmiącej mamy

Trudno wyobrazić sobie, że nie mamy do dyspozycji biustonoszy przeznaczonych do karmiących piersi. Dobrze znane świeżo upieczonym mamom biustonosze do karmienia nie muszą być brzydkie – mogą być ładne, a nawet tak piękne jak elegancka bielizna. Coraz więcej producentów ma w swojej ofercie takie staniki, które karmiąca mama założy z wielką przyjemnością.

Co ważne – biustonosze do karmienia mogą być nie tylko piękne, ale także mogą tworzyć zestawy z majtkami z kolekcji, dzięki czemu kobieta może czuć się pewnie i wyjątkowo. Warto wiedzieć, że tego rodzaju bielizny nie ma sensu kupować na początku ciąży, choć z pewnością jest taka pokusa. Jednak decyzja o zakupie byłaby zdecydowanie przedwczesna ze względu na to, że piersi w ciąży rosną w nieprzewidywalnym tempie. Efektem jest to, że zakupiony na początku biustonosz mógłby nie pasować. Jeśli bardzo chcemy, możemy na biustonosze do karmienia zdecydować się w ostatnim miesiącu ciąży, ale i tak trzeba kupić taki, który jest o 1 czy 2 rozmiary większy w stosunku do aktualnej wielkości miski. Natomiast, jeśli chodzi o obwód pod biustem, to najlepiej przypomnieć sobie, jaki był przed ciążą i pozostać przy tym rozmiarze.

Kiedyś wydawało się, że biustonosze do karmienia muszą być zgrzebne i w ogóle piersi z mlekiem były jedynie aseksualnym źródłem pokarmu dla niemowlaka. Teraz się to zmieniło i w związku z tym staniki muszą za tym nowym trendem nadążyć. Teraz muszą eksponować biust, tym bardziej, że podczas karmienia nawet panie o mniejszych rozmiarach miseczek naprawdę mają się czym pochwalić. Jednak ważne jest jednoczesne kształtowanie biustu i podtrzymywanie go w umiejętny sposób. Różnie może zostać rozwiązana kwestia kształtujących stanik fiszbin. Ze względu na fakt, że piersi karmiące są bardzo delikatne i podatne na urazy, to w niektórych modelach producenci zrezygnowali z fiszbin, a w innych fiszbiny są elastyczne.

Wygodne i ładne biustonosze do karmienia wyposażone są w wygodne zapięcie, dzięki któremu szybko można odsłonić pierś. A poza tym wyglądają jak normalny, wysokiej jakości stanik.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl

Dodaj komentarz