Odpowiednia bielizna dla karmiącej mamy

Trudno wyobrazić sobie, że nie mamy do dyspozycji biustonoszy przeznaczonych do karmiących piersi. Dobrze znane świeżo upieczonym mamom biustonosze do karmienia nie muszą być brzydkie – mogą być ładne, a nawet tak piękne jak elegancka bielizna. Coraz więcej producentów ma w swojej ofercie takie staniki, które karmiąca mama założy z wielką przyjemnością.

Co ważne – biustonosze do karmienia mogą być nie tylko piękne, ale także mogą tworzyć zestawy z majtkami z kolekcji, dzięki czemu kobieta może czuć się pewnie i wyjątkowo. Warto wiedzieć, że tego rodzaju bielizny nie ma sensu kupować na początku ciąży, choć z pewnością jest taka pokusa. Jednak decyzja o zakupie byłaby zdecydowanie przedwczesna ze względu na to, że piersi w ciąży rosną w nieprzewidywalnym tempie. Efektem jest to, że zakupiony na początku biustonosz mógłby nie pasować. Jeśli bardzo chcemy, możemy na biustonosze do karmienia zdecydować się w ostatnim miesiącu ciąży, ale i tak trzeba kupić taki, który jest o 1 czy 2 rozmiary większy w stosunku do aktualnej wielkości miski. Natomiast, jeśli chodzi o obwód pod biustem, to najlepiej przypomnieć sobie, jaki był przed ciążą i pozostać przy tym rozmiarze.

Kiedyś wydawało się, że biustonosze do karmienia muszą być zgrzebne i w ogóle piersi z mlekiem były jedynie aseksualnym źródłem pokarmu dla niemowlaka. Teraz się to zmieniło i w związku z tym staniki muszą za tym nowym trendem nadążyć. Teraz muszą eksponować biust, tym bardziej, że podczas karmienia nawet panie o mniejszych rozmiarach miseczek naprawdę mają się czym pochwalić. Jednak ważne jest jednoczesne kształtowanie biustu i podtrzymywanie go w umiejętny sposób. Różnie może zostać rozwiązana kwestia kształtujących stanik fiszbin. Ze względu na fakt, że piersi karmiące są bardzo delikatne i podatne na urazy, to w niektórych modelach producenci zrezygnowali z fiszbin, a w innych fiszbiny są elastyczne.

Wygodne i ładne biustonosze do karmienia wyposażone są w wygodne zapięcie, dzięki któremu szybko można odsłonić pierś. A poza tym wyglądają jak normalny, wysokiej jakości stanik.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl