Koniec samochodu

Prędzej czy później nadchodzi moment, kiedy nasz samochód nie nadaje się już do dalszej eksploatacji. Najczęściej obecnie jest to spowodowane poważnym wypadkiem, niestety nasze krajowe statystyki świadczą o tym niezbicie. Zdecydowanie rzadziej samochód na auto złom trafia na skutek starości, w tym względzie jesteśmy bardzo powściągliwi. Długo można byłoby się spierać, czy za taki stan rzeczy odpowiada kiepski stan dróg w naszym kraju czy też brak wyobraźni u kierowców.
Najprawdopodobniej jest tak, że jest to po prostu wynik jednego i drugiego. W każdym jednak razie wygląda to tak, że niestety złomowanie pojazdów w naszym kraju bardzo dochodowy interes przede wszystkim ze względu na to, że jest tu zauważalny spory ruch. Jeszcze kilka lat temu powypadkowe auto było dla właściciela sporym problemem, obecnie wygląda to zdecydowanie lepiej. Kiedyś, powypadkowy wrak auta długo zdobił parking czy przydomowy ogródek, gdy właściciel nie wiedziała co z tym problemem zrobić.

W tej chwili proces złomowania auta jest prosty, mało tu biurokracji, stacja, która zajmuje się złomowaniem wydaje dla właściciela oświadczenie o złomowaniu. Poza tym w czasach, gdy złom jest poddawany recyklingowi, za złomowane auto można otrzymać całkiem sporą sumę. Złomowanie Kraków czytaj tu , to teraz bardzo sprawnie funkcjonujący biznes, firma przyjeżdża, zabiera auto, więc znika problem przewozu, jeszcze nam za rozbite auto zapłacą. Co z tego ma stacja demontażu? Przede wszystkim sprzedają złom do Chin, gdzie jest on przetapiany na stal, cena takiego złomu  osiąga całkiem satysfakcjonujące ceny. Poza tym z auta powypadkowego można pozyskać jeszcze sporą ilość części, które mogą zostać sprzedane jaki używane części zamienne. Im auto było w chwili wypadku, młodsze, tym wyższe ceny części zamiennych z niego pozyskanych.

© 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl