Błoto lecznicze

kosmetyki naturalne
Woda to jeden z czterech żywiołów, niezbędna do przeżycia. Woda stanowi jedno z największych naturalnych bogactw ziemi. Ma ona również znaczenie lecznicze i higieniczne. Zawiera również niezwykle cenne minerały, wykorzystywane w kosmetyce, lecznictwie, oraz w higienie osobistej. Dzięki specjalnym mikroelementom kosmetyki te stosuje się do leczenia chorób skórnych. Mogą one występować w rozmaitych formach, jednakże zawsze będą miały jedna wspólna cechę: pochodzą z natury.
Na ziemi znajdują się jeziora, zbiorniki wodne, w których zawarta woda ma rozmaite składniki mineralne. Jednym z nich jest jezioro Sakskie na Krymie – stamtąd pochodzi specjalne lecznicze błoto, które zawiera wiele ważnych minerałów i mikroelementów. Błoto lecznicze powstaje na dnie jeziora na skutek rozkładu żywych organizmów bez dostępu tlenu. Lecznicze błoto – znane również pod nazwą peloidu – może wydzielać pewną ilość siarkowodoru. Błoto lecznicze zwęża pory skóry, ułatwia krążenie oraz poprawia ogólne samopoczucie. Błoto można także stosować w celu wzmocnienia cebulek włosów i zapobieżenia łojotokowi, oraz innym problemom skórnym. Preparat jest wchłaniany przez skórę, a ponadto posiada inne specyficzne właściwości – można go na przykład stosować jako materiał do formowania masek na twarzy.
Preparat działa dobrze na cebulki włosów i dlatego może być stosowany jako szampon do włosów. Błoto lecznicze z krymskich jezior zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, sterydy, trójglicerydy i inne mikroelementy w znacznie większym stężeniu niż błoto z Morza Martwego. Lecznicze błoto sprowadzane jest w naturalnej postaci czarnej mazi, bądź też pod postacią kremów, grudek i innych konsystencji.Błoto stosowane jest również przy nerwobólach, chorobach kobiecych, nerwicach, oraz innych rozmaitych schorzeniach. Ma ono również istotne znacznie przy wzmacnianiu łamliwych płytek paznokci.
Istnieją jednakże również i przeciwwskazania do stosowania owego błota. Nie powinno być ono stosowane w przypadku podrażnienia skóry, uczuleń, oraz stanów zapalnych. Zawsze wiec lepiej skonsultować stosowanie preparatu z lekarzem. Błoto lecznicze, tak jak inne kosmetyki naturalne, można nabyć w aptekach, sklepach kosmetycznych, drogeriach, perfumeriach, oraz innych tego rodzaju punktach. Można je również nabyć u niektórych konsultantów kosmetycznych.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl