Gry planszowe – idealne na chłodniejsze dni

Gry planszowe to ostatnio chyba ciesząca się nieco słabnącą popularności grupa produktów nadająca się do świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jeszcze kilkanaście lat temu był to powszechnie wykorzystywany pomysł na prezent dla mniejszych jak i większych dzieciaków. Kiedyś w czasach kiedy komputerów nie było lub nie były tak powszechne ta zabawka była bardziej popularna. Tekturowa plansza, kości i pionki były tym co pozwalało znaleźć zajęcie na długie godziny.

Pokolenie obecnych trzydziestolatków doskonale pamięta kiedy gra w euro-biznes pozwalała na spędzanie wolnego czasu wakacji świąt i ferii na czasie pełnym zabawy i wrażeń. Dziś także na pewno znajdą się osoby także będące przedstawicielami najmłodszego pokolenia dla których to często praktykowane hobby. Jednak obecne komputery wyposażone są w tak nowoczesne podzespoły graficzne w postaci szybkich i wydajnych kart graficznych i dźwiękowych dają duże możliwości na przeprowadzanie rozgrywek w zaawansowanej grafice.

Kierownice do symulatorów rajdowych, okulary 3D czy joysticki to nowoczesna konkurencja z którą musi poradzić sobie fabuła i emocje gier planszowych. Popularne gry planszowe na szczęście znalazły swoich następców w postaci gier komputerowych. Niektóre z nich dają obecnie także i szansę gry w sieci. Dzięki temu istnieje spora szansa, że nie wyginą tak szybko. No cóż wszystko się zmienia i idzie z postępem. Dziś mało kto używa tradycyjnych map samochodowych w formie papierowej książki, zastąpiły je powszechne już nawigacje elektroniczne z systemem GPS. Rodzice musza się pogodzić także i z tym, że popularne w ich dzieciństwie gry teraz używane są zamiast planszy w postaci płyt CD i DVD.
Dla wszystkich sympatyków tradycyjnych gier istnieje pocieszenie w postaci kół i stowarzyszeń, spotykających się na regularnych rozgrywkach w tradycyjne gry. Wszystkie zainteresowane osoby po chwili szperania w Internecie na pewno znajdą taką grupę osób. Jeśli jesteś mieszkańcem dużego miasta masz ułatwione zadanie. Większa liczba mieszkańców daje szanse statystycznie większe prawdopodobieństwo spotkania kogoś o podobnych zainteresowaniach. Jeśli nie zawsze sam możesz być inicjatorem powstania takiego oddziału w swoim miejscy zamieszkania. Dzisiaj pomimo sporej konkurencji jaką gry planszowe posiadają w postaci gier komputerowych. Ta grupa posiada i tak spore grono wiernych zwolenników, którzy zimowe wieczory i wspólnie spędzane święta uświetniają wspólną gra na tekturowych planszach.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl