Dobierz odpowiedni Krawat

Jak dobierać muchę czy krawat oraz dodatki, by zawsze wyglądać elegancko oraz odpowiednio do okazji? Nie wszyscy znają tajniki elegancji stąd bardzo często popełniane są karygodne błędy. Pierwszym z nich jest zakładanie krawatu do smokingu. To niedopuszczalne. Do smokingu obowiązkowo zakłada się białą koszulę oraz czarną muszkę. Dziś często dopuszcza się białą, szarą lub fioletową muchę np. jako dodatki do stroju ślubnego.

Dobierając biżuterię i spinki do smokingu, również trzeba pamiętać o zasadach elegancji. Zegarek, spinki oraz klamra paska powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, a także powinny być stonowane. Nie mogą być kolorowe czy w jakieś bardzo wyszukane wzory. Kolorowe, zabawne spinki do mankietów lepiej zachować na inną okazję. Tu warto wspomnieć o kolejnym coraz częstszym błędzie. Pod żadnym pozorem, nigdy, czy to do smokingu, surduta czy garnituru nie zakłada się koszuli z krótkim rękawem. Mankiet koszuli powinien nieznacznie wystawać z rękawa marynarki.

Do surduta, jeżeli stawiamy na klasykę, zakłada się plastrony, które swoim wyglądem przypominają krawat, sprawdź tu lecz nie wymagają wiązania, najczęściej są to w tej chwili gotowe plastrony, które jedynie zapina się pod szyją. Najbardziej klasyczne są lekko połyskujące, stalowo-szare. Dodatki takie jak zegarek, bransoleta, spinki do mankietów, klamra od paska powinny być stonowane, najlepiej stalowo-szare. Jednak całą stylistykę można ubarwić kamizelką, która powinna mieć wzory a poza tym być w innej barwie niż cała reszta stroju.

Garnitury klasyczne najlepiej wyglądają w połączeniu z krawatem. Krawat kolorystycznie musi pasować do koszuli, jak również do garnituru. Może mieć on wzory, ale wtedy garnitur lub koszula muszą być wtedy gładkie. W zależności od okazji, takie elementy jak spinki do mankietów klamry paska mogą być albo stylowe, bardzo eleganckie, albo kolorowe, zabawne.

Powyższe zasady pozwolą wyglądać zawsze odpowiednio, bez względu na okazję. Warto jednak pamiętać jeszcze o odpowiednim doborze butów. Do ciemnych garniturów nosi się obuwie czarne. Do kolorowych, obuwie brązowe w odpowiednim odcieniu, od jasnego do ciemnego. Skarpetki powinny kolorystycznie pasować albo do spodni, albo do butów. Częstym błędem jest zakładanie skarpetek w nieodpowiednim kolorze.

© 2018 – 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl