Wycieczki do Auschwitz-Birkenau

Historia Polski jest bardzo bogata chociaż nie wszystkie wydarzenia są w niej dobre i szczęśliwe. Polacy, którzy pokonali Krzyżaków, przepędzili Turków pod Wiedniem, później utracili ten łut szczęścia, najpierw nastąpiły rozbiory, a później dwie wojny światowe, z których ta druga szczególnie ciężko doświadczyła nasz kraj. Raną na mapie Polski są pozostałości niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

To tu Niemcy wywozili a później mordowali setki tysięcy Polaków i Żydów. Do dziś w tym miejscu czuć przez skórę okrucieństwo tamtych wydarzeń. Dziś Muzeum otworzone na terenie obozu przyciąga licznych turystów. Dlaczego wracamy w ten sposób pamięcią do tych wydarzeń? By zrobić wszystko, aby nigdy więcej nic takiego na naszych ziemiach się nie wydarzyło. To dlatego, tak ważne jest by to muzeum odwiedziło jak najwięcej osób z całego świata. Jak zorganizować taką wycieczkę dla uczniów, pracowników lub gości z zagranicy? Wystarczy zajrzeć na stronę www.transkrakow.pl w ofercie firmy znajdują się propozycje różnych wycieczek, a w tym również wycieczki do Auschwitz-Birkenau. Należy złożyć rezerwacje na siedem dni przed jej terminem.

Sama wycieczka trwa około 7 godzin, z czego 4 godziny przeznaczone są na zwiedzanie obozu. Kierowca zabiera grupę z hotelu lub innego miejsca na terenie Krakowa, przewozi na teren obozu, gdzie odbywa się zwiedzanie z przewodnikiem, później wedle życzenia może nastąpić chwila przerwy i następnie powrót do Krakowa. Zaletą tej firmy jest to, że wszystko można ustalić online, a sam przejazd jest organizowany wygodnym i dobrze wyposażonym autem dostosowanym do liczby pasażerów, kierowca cały czas opiekuje się grupą i służy pomocą na każdym etapie wycieczki.

© 2018 – 2019, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl