Kino na wakacje

Często podróżujemy, mamy wielu znajomych, a przy tym posiadamy ambicje reporterskie i lubimy dokładnie dokumentować każde wydarzenie? Jeśli ze wszystkich wyjazdów przywozimy kilkaset megabajtów zdjęć oraz stertę płyt z nagraniami, to z pewnością powinny zainteresować nas nowości na rynku kamer cyfrowych, które umożliwią nie tylko nagrywanie lepszych jakościowo filmów, ale również stworzenie własnego kina!

Kamery – popularne do przesady?

Kamery cyfrowe nie są jeszcze tak popularne, jak aparaty fotograficzne, jednak coraz częściej podczas wakacji możemy spotkać osoby z zapałem filmujące każdy najmniejszy szczegół. O ile robienie nagrań krajobrazów czy zabytków wydaje się być dosyć kontrowersyjną rozrywką (zabytki mało mówią i nie są zbyt ruchliwe, więc zdjęcia powinny wystarczyć), o tyle uwiecznianie ciekawych wydarzeń – wycieczki z przewodnikiem, koncertu lokalnych mariachi czy występu etnicznego zespołu tańców – jest już w pełni uzasadnione, a wręcz mile widziane.

Urlopowy reżyser

Jeśli zatem lubimy zwiedzać ciekawe miejsca i poznawać tamtejsze zwyczaje, a dodatkowo nie jesteśmy typem samotnika, powinniśmy rozważyć zakup kamery z projektorem. W ferworze zwiedzania, kiedy jesteśmy w ciągłym ruchu, wiele rzeczy może nam zwyczajnie umknąć. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu (kamera z projektorem właściwie niczym nie różni się od zwykłej kamery cyfrowej) będziemy mogli jeszcze raz, na spokojnie, przeanalizować wydarzenia minionego dnia w towarzystwie przyjaciół, butelki wina, oraz z komfortem oglądania filmu porównywalnym z salą kinową – czy też raczej kinem plenerowym. Wszystko to dzięki temu, że kamera z projektorem, jak sama nazwa wskazuje, posiada wbudowany wyświetlacz, który umożliwia nam emisję obrazu na każdej płaskiej powierzchni. Taki „ekran” może mieć nawet 100 cali, problemu nie powinien sprawiać również dźwięk – producent zapewnia, że jest on nagrywany w najwyższej jakości. Po powrocie do domu możemy bez żadnego problemu zgrać materiały na dysk i dodać do naszej kolekcji wakacyjnych pamiątek.

© 2018 – 2019, maru. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl