Jak pozbyć się gryzoni ?

odstraszacz szczurów
Choć lato już za nami, wiele osób dopiero teraz korzysta z urlopu wypoczynkowego i wyjeżdża poza miasto. O ile pogoda dopisuje także we wrześniu popularnością cieszy się wynajem domków położonych blisko natury, niedaleko lasów lub jezior. Dni spędzone w takich warunkach potrafią skutecznie pomoc pozbyć się nagromadzonego podczas całego roku stresu. W ten sposób można także zregenerować siły, odzyskać energię i chęć do działania. Oczywiście tego typu wypoczynek nie jest pozbawiony charakterystycznych niedogodności. Do najbardziej uciążliwych należą są owady i gryzonie. Niechciani goście potrafią uprzykrzyć wyjazd. Czasem ich towarzystwo bywa niebezpieczne dla zdrowia.
Stąd warto zawalczyć o ich pozbycie się z miejsca naszego pobytu. O ile owady zazwyczaj skutecznie odstraszamy popularnymi preparatami, o tyle na gryzonie środki tego typu są znacznie mniej znane i trudniej dostępne. Tymczasem warto się nimi zainteresować. Pomocny może okazać się zwłaszcza odstraszacz szczurów. Tego typu urządzenie pomaga bowiem pozbyć się niechcianych gryzoni, takich jak myszy, szczury lub ryjówki. Dzieje się tak dzięki wysyłanym sygnałom dźwiękowym, które drażnią układ nerwowy tych zwierząt. Przy czym emitowany dźwięk nie jest dla nich szkodliwy.
Co ważne nie oddziałuje w negatywny sposób na domowych pupili. Tego typu urządzenia są niewielkich rozmiarów. Świetnie sprawdzają się zatem nawet w małych pomieszczeniach. W skład zestawu najczęściej wchodzi odpowiedni zasilacz, regulowane mocowanie a ponadto śruby montażowe. Istotne jest także, iż odstraszacze szczurów nie generują wysokich kosztów. Wręcz przeciwnie. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
Są więc doskonałym rozwiązaniem nawet dla osób niezbyt zamożnych. Odstraszacz szczurów nie interferuje z odbiornikami telewizyjnymi czy radiowymi ani z innymi urządzeniami elektronicznymi. Nie muszą się go obawiać również osoby chore na serce i leczone przy pomocy rozruszników. Dzięki urządzeniom tego typu także podczas wakacji może spać spokojnie, bez obaw o poruszające się po domu gryzonie. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym również warto pomyśleć o ich montażu na stałe.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl