Domowi pupile

Zwierzęta od zawsze towarzyszą człowiekowi. Obecnie również w wielu domach jest wiele zwierząt od rybek akwariowych, poprzez świnki morskie, koty i psy. Z tymi ostatnimi jest jednak więcej problemu. Przede wszystkim zarówno koty jak i psy potrzebują odpowiednio dużej ilości miejsca do zabawy i biegania. Żaden pies długo nie usiedzi w jednym miejscu, z kotem jest prościej ale również i on potrzebuje jednak przestrzeni.
Często się mówi, ze koty chodzą własnymi drogami, jest w tym dużo prawdy. Każdy kot potrzebuje miejsca w którym mógł by się schować, gdzie czułby się bezpiecznie. Czasem wystarczy to zakryte miejsce, gdzieś na szafie ale częściej jest to  miejsce, gdzieś w ogrodzie, gdy takim dysponujemy. Podobnie jest z psami, nie wystarczy, że zapewnimy im koszyk do spania, one potrzebują czasem własnej przestrzeni, poza tym psy bardzo sobie cenią ruch, dlatego trzymanie psa w małym mieszkaniu w bloku nie jest szczególnie dobrym pomysłem.

Jak dbać o kota? Jak dbać o psa? To chyba najczęstsze pytania padające czy to u weterynarza czy na forach internetowych poświęconych zwierzętom domowym. W przypadku takich zwierząt jak koty czy psy ważne jest to by zadbać o ich regularne szczepienia, odrobaczenie w tym również trzeba pamiętać o środkach przeciwko pchłom. Zdrowie i komfort zwierzaka jest tu kwestią priorytetową. Ważne jest również by zapewnić odpowiedni pokarm naszym milusińskim.

Karmy dla zwierząt są teraz odpowiednio zbilansowane jak również dostosowane do wieku zwierzęcia. Jeżeli chcemy mieć w domu zdrowego przyjaciela, nie warto karmić go resztami z naszego stołu. Nasze pokarmy zawierają za dużo przypraw i soli, dla organizmu psa czy kota nie jest to zdrowe. Rasowe koty czy psy to również większy problem, wiele ras ma specjalne wymagania. Przystosowane do życia w innym klimacie czy po prostu innych warunkach u nas się będą męczyć i decydując się na orientalną rasę, musimy postarać się o stworzenie takich warunków, w których zwierzak będzie czuł się dobrze.

© 2018 – 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl