Coroczne rozliczenie podatku PIT

rozliczenie PIT 2012Corocznie wypełnianie deklaracji podatkowych nie należy do naszych ulubionych zajęć, jednak od pewnego czasu, każdy z nas może to robić za pomocą darmowych programów dostępnych w internecie. Za pośrednictwem takiego narzędzia zeznanie podatkowe złożyć możemy przeciągu kilkunastu minut. Z pewnością jest to rozwiązanie dużo prostsze i bardziej przystępne niż tradycyjne wypełnienie formularzy.

Program do rozliczania PIT jest darmowy, przy czym umożliwia rozliczenie wszystkich najpopularniejszych PIT-ów przez osoby fizyczne lub prowadzące działalność gospodarczą. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin oraz powiatów. Po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji musimy zainstalować program na komputerze, przy czym może go używać jednocześnie wiele osób.

Zalety programów do wypełniania deklaracji PIT

Do najbardziej istotnych zalet zaliczyć można fakt, że każdy darmowy program PIT 2012 umożliwia przesyłanie e-deklaracji online bezpośrednio do urzędu skarbowego, ponadto mamy możliwość wydrukowania formularza i zachowania kopii. Każdy tego typu program posiada automatyczną aktualizację oprogramowania oraz przede wszystkim zawiera wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych, załączników do rozliczenia oraz formularzy NIP. Ponadto pozwala zarządzać wieloma użytkownikami, przygotować zeznanie wspólne małżonków, rozliczyć ulgę na dzieci, ulgę rehabilitacyjną jak i również ulgę za internet.

W bardzo prosty i przejrzysty sposób prowadzi użytkownika przez wszystkie zawiłości polskiego prawa podatkowego, podpowiadając jednocześnie w jaki sposób przygotować deklarację podatkową. Program do rozliczania PIT wyposażony jest w zintegrowany moduł e-deklaracji, który współpracuje z urzędowym systemem przyjmowania zeznań. Za jego pomocą uzyskamy potwierdzenie złożenia PITu. Wypełnienie odpowiedniego formularza odbywa się za pomocą kreatora. Jest ono bardzo proste i intuicyjne a podczas pokonywania kolejnych kroków możemy się cofać i poprawiać wcześniej wprowadzone dane. Na każdym etapie wpisywania danych możemy również zapisywać swoją pracę. Po zapisaniu formularza w komputerze zawsze można do niego wrócić, nanieść w nim poprawki i powtórnie wydrukować.

© 2013, monika1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl