Buty medyczne sposobem na bolące stopy

buty medyczne
Podstawą prowadzenia każdej placówki jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Dotyczy to w sposób szczególny służby zdrowia. Na bloku operacyjnym należy zapewnić wyjątkową higienę i bezpieczeństwo pacjenta, ale także komfort i wygodę lekarzy oraz pielęgniarek. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza podczas w operacji, wymagających cierpliwości i wysokiej odporności na zmęczenie personelu. Ważne jest więc właściwe wyposażenie sali oraz nowoczesny sprzęt, a także ochronna odzież, w tym obuwie. Jeśli chodzi o komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych najważniejsze wydaje się to ostatnie.
Właściwie dobrane buty potrafią bowiem złagodzić skutki długotrwałego stania, usprawnić pracę, poprawić bezpieczeństwo, między innymi dzięki systemowi antypoślizgowemu, a ponadto ułatwić utrzymanie tak ważnej w warunkach szpitalnych higieny. Zarówno w szpitalu jak i wszelkiego rodzaju placówkach medycznych bezpieczeństwo i higiena powinny być traktowane priorytetowo oraz być bezwzględnym warunkiem właściwej pracy.
Personel medyczny musi być odpowiednio ubrany. Ogromną rolę odgrywa więc odpowiednio dobrane obuwie. Osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie nie powinny oszczędzać w tym względzie. Warto nabywać je u sprawdzonych dostawców, oferujących towar renomowanych producentów. Warto unikać okazji czy promocji marketowych, które zwykle nie spełniają niezbędnych warunków, a tym samym mogą zagrażać zdrowiu lekarzy, pielęgniarek czy pacjentów.
Oczywiście o buty trzeba także dbać we właściwy sposób. Zwłaszcza przed wejściem na salę operacyjną. Wówczas powinny być poddane sterylizacji. Buty medyczne odznaczają się wyjątkowymi właściwościami. Wśród najważniejszych wymienić można wyprofilowaną ortopedycznie wyściółkę, jednocześnie pobudzającą krążenie oraz zapobiegającą zastojom żylnym, antypoślizgową podeszwę, odporną na ścieranie, a także wykazującą możliwości amortyzacyjne, materiał wierzchni zapewniający wentylację, a przy tym antystatyczny i termoplastyczny.
Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna w przypadku butów używanych na blokach operacyjnych. Podczas zabiegów chirurgicznych poddaje się je bowiem sterylizacji przy pomocy autoklawu, w temperaturze sięgającej 130 stopni Celsjusza.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl