Moda latem i zimą

Szczególnego znaczenia moda nabiera latem. Wtedy to najwyraźniej widać, kto potrafi się dobrze ubrać, dopasować dodatki a komu to idzie nie szczególnie dobrze. Zresztą chyba w tym okresie najczęściej kupujemy modne ubrania, modne dodatki. Zimą chodzi nie tyle o modę, co o to by było nam ciepło i w tym względzie często moda przegrywa z rozwiązaniami praktycznymi. Latem to podejście ulega zmianie. Markowa odzież jest wyciągana z szaf, kupowana. Ważniejsza w tym okresie jest kolorystyka, fason a dla wielu osób również metka ubrania chociaż to ostatnie nie jest akurat zbyt chwalebne.
W tym okresie chętniej sięgamy również po biżuterię artystyczną, czyli najczęściej biżuterię tworzoną z tanich materiałów ale za to bogatą w kształty, barwy. Projektowanie biżuterii dowiedz się więcej artystycznej to po prostu tworzenie mini dzieł sztuki. Rzadko kiedy jest ona mała, najczęściej są to efektowne i duże kolczyki, wisiorki równie słusznych rozmiarów. Doskonale się wiec sprawdza do letnich sukienek, topów. W zimie raczej tak efektownej biżuterii nie nosimy, po pierwsze byłoby to niewygodne, ponieważ kolczyki zaczepiały by o szale, kołnierze płaszczy, czapki.

Po drugie w zimie raczej wolimy bardziej stonowane kolory, widać to również po tym co oferują znani projektanci. Wiele z ich kolekcji zimowych zawiera minimalne ozdoby lub wcale za to przy kolekcjach letnich zawsze jest więcej efektownych dodatków, bardziej kolorowych i większych. W kwestii biżuterii jest to jeszcze coś takiego, że o ile w lecie sięgamy po atrakcyjną biżuterię artystyczną o tyle w zimie raczej wolimy nosić biżuterię wykonaną ze złota ewentualnie srebra. W lecie jedynie na wieczorowe wyjścia jednak sięgamy po drobiazgi wykonane ze szlachetnych metali, takich właśnie jak złoto czy srebro, platyna.

© 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl