Demontaż i rozbiórka aut

Nie wielu z Nas miało okazje poznać procesy związane z demontowaniem aut lub ich złomowaniem, są to działania których z reguły kompletnie nie bierzemy pod uwagę w wypadku własnego ukochanego samochodu…a jednak. Należy przecież pamiętać że stacje demontażu i złomowania pojazdów, nie ograniczają się wyłącznie do przyjmowania aut wysłużonych technicznie, ale również dokonują rozbiórek i utylizacji samochodów w miarę nowych, pochodzących np. z wypadków…
Demontaż samochodów, to proces technologicznie złożony, jednakże niezbędny w kwestii recyklingu samochodów. Proces ten dokonywany jest w miejscach do tego przeznaczonych, odpowiednio przygotowanych i wyposażonych, jakimi są stacje demontażu pojazdów, są tu gdzie demontaż samochodów wycofanych z eksploatacji kończy się ich przetwarzaniem. Choć należy w tym miejscu zaznaczyć, iż czasami możliwe są nieznaczne odstępstwa, które dotyczą przypadków pozyskania części do aut lub zespołów do ich ponownego wykorzystania i zastosowania.

Demontaż samochodów, to proces wieloetapowy i złożony, szczegółowo opisany w dokumentach ustawodawczych i wykonawczych, literalnie określających zasady i przebieg demontażu pojazdu. Należy nadmienić, iż nie tylko sam proces jakim jest demontaż samochodów określany jest i szczegółowo opisany w przepisach, ale i procedury funkcjonowania stacji demontażu pojazdów precyzyjnie przedstawione są w dokumencie technologii demontażu pojazdów. Prawidłowo przeprowadzony demontaż samochodów to ogromny handicap dla naszego środowiska naturalnego, z którym powinniśmy koegzystować  w jak największej symbiozie, dbać o nie i chronić. Ale niestety, demontaż samochodów w polskich warunkach, to wciąż zakłady otwarte, stawiane pod gołym niebem, ze stanowiskami bardzo słabo wyposażonymi technicznie. I na nic zdają się wtedy rygorystyczne przepisy i normy.

www.proviper.pl

© 2010 – 2014, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl