Skupowanie rozbitych aut

Nasze stare samochody są nad wyraz chętnie kupowane, zarówno każdy komis samochodowy jak i salony w rozliczeniu przyjmują nasze zużyte samochody. W przypadku aut zaledwie kilkuletnich jest to zrozumiałe, one nadal znajdą swoich nabywców, jednak i te w zdecydowanie bardziej kiepskim stanie znajdują nabywców. Ile z nich trafia faktycznie z powrotem na drogi? Zapewne niewielki odsetek. Zdecydowanie więcej jest rozkręcanych na części, te które zachowały swoją funkcjonalność trafia na szrot, http://demot.pl/page/index/title/stacja_demontazu_pojazdow pozostałe sprzedawane są jako złom. Generalnie rzecz biorąc, coraz częściej samochodowy złom jest w cenie.
Wszystkie metale są ponownie przetapiane, przeważnie na stal, ale również na wiele innych metalowych konstrukcji i przedmiotów. Nam, przeciętnym użytkownikom samochodów nie przyszłoby nawet do głowy, że rozkładając swój stary samochód na części, moglibyśmy na nim zarobić zdecydowanie więcej niż sprzedając go w całości. Nie tylko brak nam umiejętności ale również, a może przede wszystkim odpowiedniego wyposażenia i czasu. Ktoś kto kupuje od nas używany samochód, jest więc w stanie dobrze na nim zarobić, jednak nie ma się co oszukiwać, działalność taka nie jest tania. Pomijając dziko funkcjonujące zakłady i złomy, profesjonalne firmy muszą wykładać spore pieniądze na prowadzenie takiej działalności. Rosnące wymagania Unii w tym zakresie oraz rygorystyczne przepisy stawiają ostre wymagania przed punktami typu szrot czy auto złom.
Szrot to również miejsce, gdzie znaleźć można części używane, sprawne a już nie produkowane. W tym przypadku szrot jest jedynym miejscem, gdzie można je dostać. To zdecydowanie zmienia nasze spojrzenie na złom, mniej postrzegamy go jako odpady, bardziej jak całkiem cenny pożądany materiał do odzysku, czy to poprzez części samochodowe, czy to przez przetopienie na stal. To wyjaśnia popularność starych aut, zresztą nie tylko aut ale każdego rodzaju złomu. Wiele problemów z wysokimi cenami złomu mają na przykład kolejarze, gdy osoby chętne do łatwego zarobku kradną tory, czy trakcje elektryczne. Najcenniejsza jest miedź i aluminium, czyli metale rzadkie a przez to i cenne. Złom ze względu na swoja wartość podlega różnej klasyfikacji.

więcej o złomowaniu

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl