Planując urlop

W okresie gdy w pracy mamy najwięcej obowiązków zawodowych i związanego z tym stresu, perspektywa wakacyjnego wyjazdu motywuje Nas często do dalszych działań. Jak wiadomo wypoczynek potrzebny jest każdemu, gdyż gwarantuje nam on regeneracje sił i chociaż chwilowe zdystansowanie się od obowiązków dnia codziennego. Aby był on jak najbardziej atrakcyjny, często planujemy go ze znacznym wyprzedzeniem.
Jest to podyktowane nie tylko tym, że obecnie miejsca noclegowe trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, często nawet rocznym. Najczęściej jednak planowanie wakacji miejsca na wakacje traktujemy jako sposób na chwilowe oderwanie się od pracy, czy jako sposób ucieczki myślami od codziennych zajęć. Skupiamy się wtedy na sielskich wyobrażeniach naszego idealnego urlopu, z rodziną, na łonie natury, gdy tylko cisza będzie nas otaczać.
Często jest tak, że niestety marzenia znacząco odbiegają od tego co robimy w czasie wakacji. Nagle okazuje się, że brakuje nam energii na wielokilometrowe piesze wycieczki, jazdę na rowerze i jedyne co jesteśmy w stanie robić, to wygrzewać się na plaży, a zamiast ciszy mamy odgłosy kłócących się dzieci, zbyt głośno odpoczywających sąsiadów z pokoju lub domku obok. Taki urlop nie do końca jest sielankowy, i czasem z radością wracamy do domu i spraw zawodowych. Jak więc planować urlop by naprawdę się nim cieszyć? Przede wszystkim wakacje to wypoczynek, wybierać trzeba miejsca w których zarówno my jak i nasza rodzina odpoczywać będą najlepiej. Nie planujmy zbyt wielu rozrywek, ponieważ połowy z nich i tak nie uda się zorganizować, co może nas wpędzić w rozdrażnienie. Podobnie jest z tą upragnioną ciszą, nie warto się na nią nastawiać, zawsze coś powoduje hałas, nie zdołamy od tego uciec, chyba, że wyjedziemy samotnie w odległe człowiekowi miejsce. Jeżeli nie będziemy nastawiać się na zbyt idealny wypoczynek, bardziej będziemy się cieszyć tym, który faktycznie będzie nam dany.

© 2011 – 2014, flashfox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl