Figurki zwierząt jako dobry pomysł na poznawanie dziecka z naturą

schleichMałe dziecko odbiera wszystkie bodźce znacznie silniej niż dorosły człowiek. Okres dzieciństwa jest tym etapem, w którym jednostka ludzka przyswaja najwięcej informacji i najszybciej się uczy. Dlatego pedagodzy i psycholodzy zalecają podsuwanie maluchom odpowiednich zabawek edukacyjnych, które będą dodatkowo stymulowały intelekt brzdąców.

Dopasowane zabawki będą ćwiczyły umysł malucha przygotowując go do dalszych wyzwań. Jednymi z uniwersalnych zabawek, które mogą pełnić funkcję stricte rozrywkową, jak i naukową są figurki.

Rozmaite postaci przedstawiane przez produkty będące asortymentem różnych firm pozwalają dziecku poznać świat zewnętrzny nawet bez wychodzenia z domu. Szczególnie ciekawą opcją są figurki zwierząt. Szkrab najczęściej zna tylko te najważniejsze takie, jak psy czy koty. Jednak kojarzy zwierzątka z maskotkami czy bohaterami bajek. Zazwyczaj domowe gatunki są przez dzieci bardzo lubiane. Są łączone z sympatycznym wyglądem i miłym w dotyku futerkiem. Nic dziwnego, że nasze pociechy tak chętnie sięgają po figurki przedstawiające znane im zwierzęta. Mimo tego, wielorodność figurek dostępnych na polskim rynku zachęca do podsuwania latoroślom nowych typów zwierząt. Wyjątkowo bogata jest w tej kwestii oferta niemieckiej firmy Schleich. Profesjonalnie wykonane, pięknie wykończone i ręcznie malowane figurki Schleich to kwintesencja dobrego smaku. Są tak fantastyczne, że niejednokrotnie stają się elementami ogromnych zestawów kolekcjonerskich. Jednak dla szkrabów będą one, przede wszystkim, możliwością poznania niemal wszystkich zwierząt. Dostępne są figurki gatunków domowych, żyjących w Polsce, jak i zupełnie m dzikich.

Kategorie uwzględniające zwierzęta typowe dla określonych kontynentów pozwalają systematycznie poszerzać wiedzę malucha pokazując mu nowe zwierzaki i ucząc go ich nazw. Dodatkowo, można pokusić się o zaznajomienie dziecka z dźwiękami, jakie wydają z siebie poszczególne gatunki oraz ich innymi cechami charakterystycznymi. W ten sposób, dziecko pozna świat fauny na długo przed tym, jak zobaczy go na żywo w zoo lub podczas zagranicznych wycieczek.

© 2011 – 2014, tralley. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl