Zdrowie i uroda

Dbając o swoje zdrowie nie można zapominać o zdrowiu naszej skóry. Pamiętać trzeba, że nasza skóra tak samo potrzebuje odpowiedniego odżywienia jak i my. Żadne zabiegi odmładzające nie będą działały jeżeli nie zadbamy o to by nasz organizm był odpowiednio odżywiony, by nasza codzienna dieta była bogata w mikroelementy i witaminy, które są odpowiedzialne za odpowiednią kondycję skóry. Odżywiając skórę od zewnątrz kremami nie osiągniemy tak dobrego rezultatu jak w chwili, gdy zadbamy również od odżywienie wewnętrzne.
Dla naszego wyglądu równie ważne jest odpowiednie zadbanie o to by chronić skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza, działaniem promieni słonecznych. Nie można również zapominać o tym, że dla skóry odpoczynek jest równie ważny jak dla nas samych i naszego poczucia. Gdy się nie wysypiamy, nasza skóra również przez to traci. Ona w takich przypadkach również jest przemęczona i bardziej podatna na starzenie się. Dobre kosmetyki są tu oczywiście zawsze taki proces spowalniają, jednak nawet najlepsze nie zastąpią snu, kiedy to nasz organizm najlepiej się regeneruje samodzielnie.
Pamiętać bowiem trzeba, że natura jednak jest najmądrzejsza. Nasze prababki nie miały do dyspozycji takich kosmetyków jak i my dzisiaj a przecież często zachowywały długo młody wygląd skóry. One jednak lepiej się odżywiały, żyły w mniejszym pośpiechu, lepiej się wysypiały nawet, gdy wciągu dnia ciężko pracowały. Mogły mieć spracowane ręce ale ich twarze zawsze były świeże i błyszczące a przecież często nie bardzo wiedziały co to makijaż, nawet nie miały takich kosmetyków jak my do jego wykonywania. Warto więc chyba brać z nich przykład. Stosujmy kremy ale nie zapominajmy by jeść wartościowe produkty, pracujmy ale nie zapominajmy o odpowiednio długim śnie.

© 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl