Akwaria

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się akwarystyką wie, że kula to nie akwarium a najmniejsze akwarium w którym można trzymać rybki to takie 25 litrowe. Wszystko co jest poniżej tej wielkości to zwykłe barbarzyństwo. Akwarystyka to bardzo przyjemna dziedzina, nawet, gdy uprawia się ją na poziomie podstawowym.
Już małe akwarium cieszy oczy, szczególnie dzieci. Zadbane nawet małe akwarium to doskonały motyw dekoracyjny każdego pokoju. Nawet, gdy nie mamy specjalnie pomysłu na urządzenie akwarium czy nie mamy zbyt wiele czasu na jego pielęgnacje. Dobrze sprawdzają się rośliny sztuczne, wtedy nie pojawiają się glony a co za tym idzie możemy rzadziej porządkować akwarium a i tak będzie wyglądało doskonale. Obecnie modne jest kupowanie krewetek do akwarium. Te niewielkie kręgowce doskonale oczyszczają wnętrze zbiornika z resztek pokarmu a także z glonów, nawet skuteczniej niż glonojady. Inwestując w odpowiednie wyposażenie akwarium i dobierając odpowiednio jego mieszkańców otrzymujemy akwarium bardzo proste w utrzymaniu.
Jeżeli rezygnujemy z roślin, musimy pamiętać o odpowiednio wydajnym filtrze, ryby produkują znaczne ilości amoniaku, dlatego potrzebny jest filtr a także odpowiednio częsta, częściowa podmiana wody. Pamiętać trzeba o tym,że nie wymieniamy całej wody, by nie naruszyć zbyt drastycznie naturalnego ekosystemu, który się w akwarium wytworzył. Ryby należy tak dobrać, by się na wzajem nie atakowały, inaczej albo będą się okaleczały, mogą również się zjadać nawzajem. Trzeba również unikać ustawiania akwarium zbyt blisko okna i grzejnika, może wtedy być rybą zbyt gorąco latem od nadmiernego naświetlenia promieniami słonecznymi a zimą od centralnego ogrzewania. Należy znaleźć miejsce na akwarium w spokojnym kącie pomieszczenia, tak by panował tam półmrok, który wyrównujemy dopiero odpowiednim oświetleniem akwarium.

© 2019, flashfox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl