Wady wzroku

Najczęstszym powodem rozwoju wad wzroku czytaj o tym są złe nawyki, zarówno w kwestii spędzania wolnego czasu jak również diety ubogiej w składniki pokarmowe które są ważna dla zdrowia oczu. Rozwój cywilizacji daje nam wiele technologii, które wykorzystywane w nadmiarze lub w sposób niewłaściwy, psuje nam wzrok a także doprowadza do wielu schorzeń i dolegliwości, które obniżają komfort widzenia a także ogólnego naszego samopoczucia.
Tak jest na przykład z pracą przed komputerem bez robienia przerw a także przy nie odpowiednim dla oczu oświetleniu. Tak również jest z oglądaniem telewizji, najczęściej siedzimy zbyt blisko ekranu w dodatku w sytuacji, gdy ekran jest jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. Nie zawsze da się problem rozwiązać jedynie przez dobór szkieł korekcyjnych, wielokrotnie również trzeba zadbać o to by w ogóle zmienić nawyki. Praca przed komputerem wywołuje np objaw zwany potocznie suchym okiem, kiedy to gałka oczna wysycha przez co jest bardziej podatna na podrażnienia.

Nawet najlepiej dobrane szkła okularów korekcyjnych nie uchronią nas przed tym. Soczewki kontaktowe tak obecnie popularne szczególnie wśród osób młodszych, również nie chronią przed przesychaniem gałki ocznej dlatego tak ważne jest by podczas pracy przed komputerem robić sobie częste ale za to krótkie przerwy. Odrywając wzrok od ekranu komputera zaczynamy szybciej mrugać co sprawia, że nasze oko w sposób naturalny się nawilża. Ostatnio pojawiły się w prasie informacje, że mają powstać okulary do pracy przed komputerem, które będą  chronić przed szkodliwym promieniowaniem ekranu, jednak i one nie sprawią, że wpatrzeni w ekran zaczniemy częściej mrugać a to właśnie to jest największym problemem. Oko wpatrzone w ekran zdecydowanie rzadziej mruga, przez to właśnie przesycha, przez to również jest bardziej podatne na promieniowanie ekranu, na podrażnienia itp.

© 2019, provesta. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl