Papierosy a społeczeństwo

rzucanie paleniaPalenie tytoniu jest bardzo zakorzenione w naszej kulturze. Od wieków ludzie próbowali różnych sposobów spożywania tego wyrobu. Zmiany w postrzeganiu papierosów przez ludzi są jednak coraz bardziej widoczne. Papierosy uznaje się za coś bardzo szkodliwego, a ich ceny rosną w zawrotnym tempie.Rządy poszczególnych państw coraz więcej pieniędzy i środków poświęcają na walkę z papierosami. Promowane jest rzucanie palenia, a ceny większości wyrobów tytoniowych są coraz bardziej dotkliwe.

Walka z paleniem

W obecnym świecie nie ma już miejsca na papierosy. Zniknęły one z większości filmów, seriali czy programów rozrywkowych. Palenie przestało być modne i kojarzy się wyłącznie z chorobami i szkodliwymi substancjami. Pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących terapii antynikotynowych i porad jak rzucić palenie. Ludzie sięgają po różnego rodzaju środki wspomagające rzucanie palenia. Ogromną popularnością cieszą się gumy, plastry czy nawet elektroniczne papierosy.

Dyskryminacja palących

Osoby palące papierosy muszą zmagać się z kolejnymi trudnościami. W wielu krajach obowiązują już zakazy palenia w lokalach rozrywkowych oraz niektórych miejscach publicznych. Zaprzestano produkcji i sprzedaży papierosów mentolowych oraz niektórych wariantów smakowych. Palacze są negatywnie postrzegani przez pracodawców oraz większość społeczeństwa. Na ulicach miast pojawiają się kolejne reklamy promujące rzucanie palenia, a na paczkach papierosów pokazuje się obrazki mające obrzydzić spożywanie nikotyny. Ceny wyrobów tytoniowych rosną praktycznie każdego miesiąca.

Alternatywy dla papierosów

Pomimo wielu utrudnień dla palaczy, papierosy cieszą się w dalszym ciągu wielką popularnością. Branża tytoniowa generuje ogromne zyski i stara się walczyć z konkurencją pod postacią elektronicznych papierosów czy innych środków zastępczych. Pojawia się jednak wiele poradników mających powiedzieć jak rzucić palenie. Ludzie chętnie próbują różnych nowości i oryginalnych terapii. Zdecydowana ich większość jest całkowicie nieskuteczna i niesprawdzona medycznie. Rzucanie palenia staje się intratnym biznesem i w wielu przypadkach ma niewiele wspólnego z interesem uzależnionych ludzi. W przeciągu kilku następnych lat, palacze mogą spodziewać się kolejnych utrudnień. Papierosy będą coraz droższe i być może trudniej dostępne. Ludzie będą poszukiwali rzeczy, które zastąpią ich nałóg. Warto śledzić wszystkie przemiany i lepiej rzucić palenie kiedy jest to jeszcze stosunkowo tanie i w zupełności możliwe.

© 2013 – 2014, pawel1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl