Wystrój restauracji – na co zwracać uwagę?

obrusyWystrój restauracji to jeden z najważniejszych czynników, które decydują o jej popularności, dlatego nie powinno się go bagatelizować. Im więcej wysiłku włożysz w przygotowanie go, tym większe szanse, że Twój lokal odniesie sukces. O czym warto pamiętać samodzielnie przygotowując stylizację lokalu?.
Przede wszystkim o obraniu jednej koncepcji wystroju i trzymaniu się jej we wszystkich, nawet najdrobniejszych elementach.  Postaraj się, by styl, który obierzesz dobrze komponował się z nazwą Twojej restauracji. Jeśli Twój lokal nazywa się „U Henia”, stylizowanie go na elegancką restaurację raczej mija się z celem. Powinieneś pomyśleć o zmianie nazwy lub zmianie stylu, inaczej dysonans między nimi może poważnie zaszkodzić Twojemu lokalowi. Po wybraniu stylistyki, czas na wykonanie projektu. Zanim wybierzesz się na zakupy, postaraj się je starannie przemyśleć. Pamiętaj o najdrobniejszych drobiazgach i postaraj się być przewidujący. Jeśli lubisz zmiany i już teraz wiesz, że z biegiem czasu Twój lokal będzie przechodził metamorfozy, postaw na obrusy do restauracji w neutralnych kolorach. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci wprowadzić powiew świeżości do Twojego lokalu, bez konieczności wymieniania wszystkich elementów wystroju.

Wybierając obrusy do gastronomii pamiętaj też o ich walorach praktycznych. Obrusy muszą być łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Nawet najpiękniejsze obrusy szybko przestaną Ci się podobać, jeśli będziesz musiał poświęcać zbyt wiele czasu na przygotowanie ich do użycia. Postaraj się więc szukać kompromisu między walorami praktycznymi i estetycznymi.
Dotyczy to nie tylko obrusów, ale wszystkich elementów wystroju Twojej restauracji. Pamiętaj, że ciekawy styl do tylko połowa sukcesu – łatwość czyszczenia i wytrzymałość składają się na pozostałą część.

© 2011 – 2014, tralley. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl