Odważne zmiany w męskiej modzie

Wyraźnie widać, że na naszych ulicach zachodzą zmiany i nie chodzi tu o wygląd samych ulic co o wygląd ludzi po nich poruszających się. Ubieramy się coraz bardziej kolorowo, z większą odwagą zestawiamy barwy i dodatki. Najbardziej widać to po odzieży dla Panów, na sklepowych półkach pojawiają się coraz bardziej odważne kroje ubrań, w odważnych kolorach, nie brakuje tu również kolorów, które wcześniej wydawały się być zarezerwowane wyłącznie dla Pań. Obecnie różowe koszule czy inne elementy ubioru panów z dodatkiem różu już nikogo nie dziwią.
Szczególnie częste zestawienie to róż z różnymi odcieniami szarości. Wyraźnie widać również to, że powoli zaciera się  granica między męskimi jak i damskimi dodatkami. Spinki do mankietów, krawaty lub apaszki zamiast krawatów, nie są obecnie niczym niezwykłym ale zmienia się również podejście do takich elementów jak męskie torby, różnego rodzaje bransolety czy wisiorki.
Nie jest powiedziane, że mężczyzna nie może nosić takich elementów garderoby. Oczywiście są to męskie wzory tych ozdób ale i tak nie zmienia to faktu, że do niedawna były one zarezerwowane dla kobiet, chociaż to w zasadzie powrót do korzeni, dawniej mężczyźni przecież nosili ozdoby prawie na równi z kobietami. Obecnie przez wiele osób mężczyzna, który nosi apaszki http://krawatysklep.pl/rr,27,spinki-apaszki-i-inne-dodatki.html jest postrzegany jako niemęski lub podejrzany staje się o odmienną orientację. Prawda jest jednak taka, że wielu mężczyzn wciąż boi się sięgać po takie dodatki, pomimo, że chciałoby. System obronny nakazuje więc im wyśmiewać tych, którzy ta odwagę mają. Ogólnie moda przecież wymaga pewnej odwagi, nie wszystkie modowe propozycje są powszechnie akceptowane, więc wszystko to wymaga odpowiedniego dystansu jak i smaku, tak by nie przekroczyć cienkiej granicy miedzy byciem modnym a byciem śmiesznym.

© 2011 – 2015, evita. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl