Najem mieszkania w UK – zasady

pobyt w UKJeśli najemca mieszkający w Wielkiej Brytanii, wynajmuje nieruchomości od właściciela, który mieszka poza granicami Wielkiej Brytanii, mimo że właściciel nie mieszka w Wielkiej Brytanii, będzie nadal podlegać on opodatkowaniu w  tym kraju. Ponadto będzie on musiał ponieść podatek z wynajmu w Wielkiej Brytanii, ponieważ nieruchomość ta położona jest w UK.
Czy są jakieś specjalne zasady dla właścicieli nierezydentów, dla których pobyt w UK jest krótkoterminowy?

Okazuje się, że tak i w takiej sytuacji jest ku temu dużo korzyści, ponieważ poza tym, że nie mamy stałego zamieszkania w Wielkiej Brytanii, to dodatkowo jesteśmy nierezydentem. HMRC, czyli Brytyjski Urząd Podatkowy miał w takim przypadku niejednokrotnie trudności w przekonaniu podatników, którzy mieszkają za granicą do tego, aby płacili oni podatek od dochodu z tytułu wynajęcia nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Jeżeli dochody z takiego najmu nie są wysokie, to nierezydenci nie muszą ich uwzględniać w zeznaniu podatkowym.

Czy warto wynająć mieszkanie w Wielkiej Brytanii na dłużej?
Z pewnością w każdym przypadku takie rozwiązanie jest korzystne dla osoby wynajmującej nam nieruchomość lub lokal. Dla nas jednak nie zawsze. Wyjeżdżając do pracy w Wielkiej Brytanii musimy mieć jakieś miejsce zamieszkania, nawet gdy tej pracy dopiero będziemy szukać. W tym celu warto na początku poszukać lokalu, który zapewni nam jak najkrótszy pobyt w UK jednocześnie z możliwością (w każdym czasie jego przedłużenia). W takiej sytuacji, na wypadek gdybyśmy pracy w Wielkiej Brytanii nie podjęli, wyjeżdżając z kraju nie będziemy obciążeni opłatami za mieszkanie na kilka następnych miesięcy. Musimy o tym pamiętać, podpisując każdorazową umowę na mieszkanie z brytyjskim najemcą.

© 2012, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl