Emocje zaklęte w ścianach

Nie, wcale nie chodzi o to, że w domu straszy, przeciwnie. Zachwycające wnętrze, pełne emocji i pozytywnych wibracji, to nie tylko zasługa domowników. Odpowiedni klimat czynią też, a jakże, rzeczy, choć znowuż nie chodzi tylko o stylowe dodatki. Dochodzenie do tego, by wnętrze wyglądało wyjątkowo, wyrażało emocje, było pełne dynamiki, zaczyna się już na poziomie remontu ścian. To właśnie one nadają rytm całemu wnętrzu.

Radość, lekkość, harmonię, spokój – to chcemy czuć, kiedy przebywamy we własnym domu. Zazwyczaj taki stan pomagają nam uzyskać bliskie osoby, czasem rzeczy, z którymi wiążą się wyjątkowe chwile. Gdyby słynne słowa „Trwaj chwilo, jesteś piękna” miały moc sprawczą, chyba niczego innego nie brakowałoby do szczęścia. I proszę – okazuje się, że dzięki tapetom ściennym, wszystko jest możliwe, bo to właśnie one – tak, dokładnie! – wyrażają wszystkie te emocje, które my możemy przejąć i które sprawią, że życie będzie wyglądało lepiej. Niektóre z kolekcji tapet są wyjątkowe – charakteryzują się niezwykle cieniowanymi, a więc dynamicznymi barwami w szerokiej palecie możliwości kolorystycznych, wzorami, które wydają się być w ciągłym ruchu, ulotnymi i stabilnymi zarazem, fakturami, które mogą być delikatne i gładkie, lub silne, porowate i intensywne.
Czy to się z czymś kojarzy…? Owszem… Aż trudno uwierzyć, że ozdoby, ba, tapety na ścianę mogą wyrażać tyle emocji, które utożsamiają się ze stanem ducha człowieka. O czym to świadczy? O niezwykłej dbałości producentów, ich empatii i wyczuciu, które pozwala tworzyć tapety nie tylko dobre, by odświeżyć wnętrze czy nadać mu modnego stylu. To chodzi o coś więcej, o to, by aranżacja wyrażała więcej, niż tylko chęć zmian. Warto więc zastanowić się nad wyborem tapety. Może się okazać, że będzie miała spory wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości. A wnętrze, wyrażające dobre emocje, jest naprawdę wyjątkowe.

© 2012 – 2014, Roksana. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl