Bramy elektryczne

Obecnie już przeważnie od nowości, na etapie budowania domu i robienia ogrodzenia, inwestujemy w automatykę do bram. Teraz już coraz rzadziej spotyka się bramy otwierane ręcznie. Teraz wszędzie ceni się automatykę. Rodzajów siłowników do bram jest naprawdę dużo. Siłowniki bram do bram jedno i dwuskrzydłowych, które dodatkowo rozróżnia się pod względem wytrzymałości, tego, jak ciężką bramę mogą unieść.
Najczęściej zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie już wcześniej była brama. Przesuwane na bok bramy stosowane są przeważnie tam, gdzie już od początku była zakładana automatyka do bram. Nowe ogrodzenia są po prostu już od początku pod stosowane pod te nowoczesne rozwiązania. Ale automatyka do bram to nie tylko bramy wjazdowe, chociaż one są tu chyba najważniejsze. Jednak i bramy wjazdowe do garażu są obecnie automatyczne. Te jednak głównie unoszą się do góry. Jest to najlepsze rozwiązanie, bywają, ale są mało praktyczne bramy go garażu, które otwierają się na boki, na zewnątrz.

Garaże mają ograniczone możliwości, na tyle ograniczone, że zastosowanie innego rodzaju bram jest po prostu niemożliwe. Te unoszące się do góry mogą składać się lub uchylać do góry. Mogą również szynami wjeżdżać na sufit. To ostatnie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w niewielkich przestrzeniach, gdzie każdy metr powierzchni się liczy. Uchylne bramy jednak potrzebują zdecydowanie więcej przestrzeni do tego by się otworzyć i zamknąć niż takie, które miękko się przesuwają w szynach. Nowoczesne technologie po prostu powoli dominują nasz świat. Liczy się jednak tylko to, jak wiele dzięki temu możemy zyskać, przede wszystkim czasu.

http://technikdomu.pl/rr,18,automatyka-bram.html

© 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl