Szkolnictwo i wiedza

Nie bez powodu wymyślono szkolnictwo. Na zdobywaniu wiedzy opiera się przecież rozwój cywilizacji. Gdy rodzice nas zmuszają do chodzenia do szkoły, raczej rzadko jesteśmy do tego przychylnie nastawieni, dopiero z czasem pojawia się zrozumienie, do czego potrzebna nam zdobyta wiedza. Nie chodzi tylko o to, że dobre wykształcenie otwiera przed nami możliwość rozwoju kariery. Bardziej jest to kwestia tego, że wiedza sprawia, że nasze życie staje się po prostu ciekawsze, rozumiemy więcej, lepiej potrafimy się komunikować z otaczającym nas światem.
Mniej jesteśmy również podatni na wykorzystywanie nas przez innych. Coraz częściej obecnie pojawiają się opinie, że współczesne szkolnictwo sprawia, że wiedza młodego człowieka stoi na bardzo niskim poziomie. Oczywiście ma to niewiele wspólnego z prawdą, obecnie szkoły kładą nacisk na to, by młody człowiek potrafił samodzielnie myśleć. Wtedy sam potrafi ocenić jaka wiedza i do czego będzie mu potrzebna, nie skupia się na informacjach dla niego nieistotnych. To sprawia, że obecnie absolwenci szkół są lepiej przygotowani do życia, poszukiwania pracy i spełniania marzeń.

To jest zdecydowanie ważniejsze niż sama sucha wiedza na tematy, które w dalszym życiu zupełnie się nie przydadzą. Za to studia to już zupełnie inna sprawa, tu już wiedza jest specjalistyczna, podawana w taki sposób, by człowiek po ich skończeniu był dobrze zorientowany w swoim zawodzie. By specjalista był faktycznie specjalistom, by jego praca przynosiła korzyści a nie stanowiła dla innych zagrożenia poprzez brak rzetelnej wiedzy, doświadczenia czy zwykłego lenistwa. Obecnie szkolnictwo wypuszcza na rynek pracy osoby, które są zdecydowanie bardziej skuteczne w tym co robią, a opinie, że szkolnictwo stoi na niskim poziomie, są zwyczajnie nie sprawiedliwe.

© 2018 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl