Trudności z rozliczeniem podatków mamy wszyscy. Niemniej Ci, którzy przez pewien okres czasu pracowali poza granicami naszego raju, mogą mieć problem w tym znacznie większy niż osoby pracujące na miejscu. Osiągnięcie dochodów za granicą należy w takim przypadku wykazać w odpowiednim zeznaniu podatkowym w większości przypadków zarówno w kraju, w którym się pracowało, jak i oczywiście w Polsce, a dokładniej w polskim urzędzie skarbowym.
Podając za przykład osobę, która przez pewien okres czasu pracowała w Danii w sposób legalny, warto mieć na względzie głównie czas pracy. Duński rok podatkowy jest taki sam jako kalendarzowy, więc jeżeli dana osoba zatrudniona była u duńskiego pracodawcy w trakcie trwania roku podatkowego, to pod jego koniec lub z początkiem nowego roku otrzyma od pracodawcy dokumenty niezbędne do dokonania rozliczenia podatkowego. Jeżeli podejmie ona decyzję o powrocie do Polski, mimo to, musi ona rozliczyć się z osiągniętych dochodów przed duńskim urzędem podatkowym.
Korzyści z rozliczenia podatkowego w Danii
Czy może być coś korzystnego z obowiązkowego rozliczenia swoich dochodów z pracy, zwłaszcza z pracy za granicą? Otóż okazuje się, że tak. Na mocy przepisów, w których Polska i Dania porozumiały się ze sobą względem kwestii unikania podwójnego opodatkowania, odpowiednio wypełnione i zawnioskowane duńskie rozliczenie podatkowe, może osobom legalnie pracującym przez pewien czas u duńskiego pracodawcy, wyjść na korzyść. Okazuje się bowiem, że takie osoby po prostu otrzymają zwrot podatku z Danii.
Z uwagi na podwójne opodatkowanie, podatek z Danii wróci więc z powrotem do ich portfela. O ile oczywiście odpowiednio poprawnie zawnioskują o niego i zrobią to w odpowiednim terminie. Najlepiej starając się o zwrot podatku z Danii skorzystać z pomocy doświadczonego biura podatków zagranicznych.
© 2012, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl