Skuteczna reklama w Internecie

pozycjonowanieW dzisiejszych czasach form reklamowania się jest cała masa. Jednak zdecydowanie najskuteczniej dziś reklamować się w Internecie. Z jakiego powodu? Ponieważ to właśnie w sieci codziennie cała masa z nas wyszukuje bardzo różnych usług, z których później korzysta. Dlatego właśnie warto podjąć kampanię marketingową w sieci i mieć mocną pozycję w Internecie. Jak  firma nam w tym pomoże? Jakie są rodzaje usług reklamowych w sieci? I ile to kosztuje? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części tego artykułu.

Jeśli chodzi o kampanie reklamowe w Internecie to zrealizuje je dla nas każda dobra agencje interaktywna. Jest to rodzaj agencji reklamowej wyspecjalizowanej w marketingu internetowym. Jak taką agencję odnaleźć? Nie prostszego, oczywiście w Internecie. Możemy wpisać w wyszukiwarkę Google takie hasła jak „agencja interaktywna Kraków”, agencja SEO Łódź”, czy „pozycjonowanie stron Rzeszów”. Takie podeście do tematu sprawi, że od razu przekonamy się ,które firmy mają najmocniejszą pozycję w Google, a zarazem potwierdzi to ich wysoką skuteczność.

Główne formy reklamy w Internecie są dwie – pozycjonowanie stron i kampanie PPC (pay per click), przykładowo AdWords. Jeśli chodzi o koszt to wiele zależy tutaj od konkurencji. Z tymże w tych mniej konkurencyjnych branżach kampanię reklamową możemy mieć już za około 600 złotych miesięcznie. Co na tym zyskamy? Załóżmy, że koszt wejścia na naszą stronę będzie na poziomie 50 groszy, a współczynnik konwersji wyniesie 5 procent. Po prostych wyliczeniach mamy 1200 odwiedzin naszej witryny, a to przekłada się na pozyskanie 60 klientów! Łatwo sobie wyliczyć, że koszt pozyskania jednego klienta to zaledwie 10zł. Trudno chyba sobie wyobrazić skuteczniejszą reklamę.

© 2013, maven. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl