Spacer z kijkami, czyli NordicWalking

Nordic WalkingOd pewnego czasu widać coraz więcej osób, żwawo maszerujących z tajemniczymi kijkami w dłoniach. Pochodzący z Finlandii NordicWalking, w błyskawicznym tempie zdobył wielu miłośników również w naszym kraju.

Wpływ NordicWalking na zdrowie

Korzyści, płynące z uprawiania tego sportu, są ogromne. Niewinnie wyglądający spacer, rozwija mięśnie całego ciała. To znakomity pomysł dla osób, którym dokucza staw kolanowy Leczenie z pewnością będzie mniej przyjemne niż przechadzka z kijkami np. po lesie. NordicWalking wzmacnia ponadto serce i układ krążenia, zapewnia lepsze ukrwienie wszystkich organów i wzmacnia mięśnie. Jest to dobra alternatywa dla osób, które niekoniecznie lubią biegać a chciałyby zrzucić kilka kilogramów. Energiczny marsz z kijkami to doskonały sposób na spalanie kalorii i poprawienie kondycji fizycznej.

Jak prawidłowo maszerować z kijkami?

Technika NordicWalking jest niezwykle prosta. By jednak czerpać prawdziwe korzyści z treningu, należy nauczyć się chodzić z kijkami w prawidłowy sposób. Przede wszystkim ważna jest postawa: wyprostowane plecy, wciągnięty brzuch i rozluźnione łokcie. Kroki stawiamy trochę dłuższe niż normalnie. Chodzi o to, by poczuć rozciąganie w pachwinach. Ręce i nogi pracują naprzemiennie, ruchy wykonujemy swobodnie, rozluźniając mięśnie i łokcie.

Dyscyplina dla każdego

Sport ten uprawiać może każdy, bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne. Przyniesie dużo radości zarówno starszym paniom, mogącym poplotkować w czasie marszu, jak i ciężarnym kobietom czekającym na porody Warszawa będzie tak samo dobrym miejscem na uprawianie NordicWalking, jak Gdańsk czy mała miejscowość na Podhalu. Spacer z kijkami to nie tylko sposób na poprawę kondycji i zrzucenie wagi. To również po prostu doskonała okazja na przyjemne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

© 2013 – 2014, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl