Gotujmy sami

Żaden żywy organizm nie przeżyje bez pożywienia jednak to człowiek uczynił z posiłków swoisty rytuał. Jeść lubimy, głównie dużo i smacznie. Ostatnio też zaczęliśmy zwracać uwagę by to co jemy było nie tylko smaczne ale również zdrowe. Zapewne z tego powodu coraz częściej sięgamy po potrawy z kuchni krajów wschodu, które to uchodzą za znacznie zdrowsze, głównie dlatego, że więcej w ich potrawach jest ryb, warzyw i owoców a zdecydowanie mniej tłuszczów nasyconych i cukrów.
Dobre jedzenie przecież może być również jedzeniem smacznym, nic nie stoi na przeszkodzie. Również potrawy z naszej rodzimej kuchni coraz chętniej wzbogacamy w większą ilość warzyw i innych zdrowych produktów spożywczych znanych z innych światowych kuchni. Do większej kreatywności w kuchni zachęca przede wszystkim to, że obecnie mamy dostęp do najróżniejszych składników pokarmowych jak i przypraw nawet z najodleglejszych zakątków świata. Gotowanie może być naprawdę wspaniała zabawą w dobieranie smaków i przypraw, wcale nie musimy korzystać przecież z przepisów kulinarnych, możemy stworzyć coś zupełnie oryginalnego, co po dopracowaniu stanie się naszym popisowym daniem.
Wiele rozsławionych na całym świecie potraw powstawało właśnie w taki sposób, metodą prób i błędów. Może i w nas drzemie talent kulinarny? Kuchnia z której rozchodzą się wspaniałe zapachy na wszystkie pomieszczenia, jest sercem takiego domu, będzie zachęcać domowników do spędzania tam przynajmniej chwili potrzebnej na wypicie kawy, co pozwoli zabieganej rodzinie przynajmniej na chwile spotkać w jednym miejscu. Z pewnością większość z nas pamięta z dzieciństwa taką pełną zapachów kuchnie, która najbardziej zawsze pachniała miłością. Teraz w nowoczesnych kuchniach pachną przede wszystkim środki czystości, bo coraz mniej czasu mamy na gotowanie posiłków w domu, może warto to zmienić?

© 2011 – 2014, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl