O kolczykach

kolczykiKolczyki  to po prostu ozdoby na ucho, tak chętnie noszone przez ludzi płci obojga. O tym wie każdy. Jednak kolczyki nie muszą kojarzyć się wyłącznie z ludźmi, gdyż kolczykowanie w celu oznaczania zwierząt ma bardzo długą historię. To jednak właśnie ludzie kolczykują się całkowicie dobrowolnie (zazwyczaj) i to od czasów starożytnych. Kiedyś kolczyki noszone były przez kobiety i przez mężczyzn, dzisiaj jednak przeważnie przez kobiety, choć nie ma tu sztywnej reguły, wszystko zależy od środowiska.

Kolczyki w innych kulturach, spełniały funkcje rozciągania ciała, jego deformacji jak „tunele” .W takim wypadku w ciało wkłada się kolczyk o znacznej grubości, który rozszerza otwór do okazałych rozmiarów i ten stanwi wyjątkowe piękno w rozumieniu danej społeczności lub jednostki.

Kolczyki od starożytnych czasów noszono dla ozdoby. Im bogatsza warstwa społeczna tym szlachetniejsze wykonanie i materiał.W obecnych czasach kolczykujemy różne części ciała, nie tylko uszy , ale też brwi, brzuch, intymne części ciała…Niezależnie on umiejscowienia kolczyki wymagają otworów specjalnie dla tego celu wykonanych. Lepiej zgłosić się z tą potrzebą do specjalisty, zamiast próbować ludowej metody „na ziemniaka” 😉 Klipsy są alternatywą dla osób, które nie mają przekłutego ucha, a mają ochotę na tego typu ozdoby.

Biżuteria artystyczna powstająca w naszej pracowni w wykończeniach kolczyków posiada metal szlachetny aby ciało ich nie odrzucało (alergie). Kolczyki tworzymy głównie z surowców naturalnych – minerałów, bursztynu, pereł, czy koralowca. Nasz sklep z rękodziełem oferuje tylko biżuterię ręcznie wykonaną o przeróżnych kształtach i fasonach.Dla Pań, które nie noszą kolczyków oferujemy darmowe przełożenie bigli na zapięcia klipsów.

© 2012 – 2014, imbir. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl