Budujemy dom

Biorąc pod uwagę obecne ceny nieruchomości, zdecydowanie korzystniej jest budować niż kupować. Na rynku mamy całkiem imponujący wybór gotowych projektów domów jednorodzinnych, a ich ilość korzystnie wpływa na ich cenę ,dzięki czemu możemy je kupić już za około półtora, może dwa tysiące złotych. Gotowe Nieruchomości które są do kupienia na rynku, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania pod względem chociażby rozmieszczenia pomieszczeń, wielkości poszczególnych pomieszczeń, ich naświetlenia itp.
Jednak jest to niedogodność którą nam rekompensuje brak problemów powstających przy budowie od podstaw. Jeśli jednak już zapadnie decyzja o budowie, czeka nas wiele zadań z którym przyjdzie nam się zmagać. Podstawą do realizacji takiego planu jest zakup działki, niestety z perspektywy inwestora, ceny ziemi wciąż stoją na wysokim poziomie i raczej się to nie zmieni a im atrakcyjniejsza lokalizacja tym wyższa cena za metr kwadratowy. Jednak jeżeli  posiadamy działkę, możemy postawić prawdziwą rezydencje.
Sama budowa nie jest już tak kosztowna, oczywiście sporo jeszcze wydamy na przyłączenia mediów, im dalej od głównej drogi, tym więcej będzie nas ta przyjemność kosztować, prawa rynku i tych co mają nad tym kontrolę. Równie kosztowne jest późniejsze urządzania wnętrz, jednak możemy je przystosowywać już we własnym tempie i systematycznie, co pozwoli nam te koszty rozłożyć w czasie. Tak więc samo postawienie murów i nakrycie dachem nie jest już tak kosztowne jak to wielu osobom może się wydawać. Budowa domu http://zordan.pl/category/budownictwo/ to obecnie kwestia zaledwie kilku miesięczna, a jeśli postawimy na takie rozwiązanie jak na przykład dom z bali, własny dom możemy już mieć w zaledwie kilka tygodni, w dodatku cenowo również jest to korzystniejsze niż postawienie domu murowanego. Jako ciekawostkę warto tu dodać, że dom z bali to przy okazji oszczędność na ogrzewaniu, domy z bali o przekątnej powyżej 26 centymetrów wymagają jedynie niewielkiego dogrzania nawet w najsilniejsze mrozy.

© 2011 – 2014, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl