Obchodź się z nią ostrożnie!

Przy zakupie nowego samochodu patrzymy najpierw na to co ma pod maską. Jeżeli wszystko jest tam w porządku przyglądamy się masce, czy nie widać, aby gdzieś było malowane, poobijane czy obtarte. Gdy tutaj też jest utrzymane w odpowiednim stanie, sprawdzamy środek naszego przyszłego samochodu.

Coraz więcej osób zwraca uwagę, na to, aby była klimatyzacja, automatyczna skrzynia biegów, no i rzecz jasna, skórzana tapicerka.  Trzeba przyznać, że samochody ze skórzaną tapicerką wyglądają bardzo elegancko, nawet jeśli nie jest to auto, które tyle co wyjechało z salonu. Najważniejsze jest jednak utrzymanie skórzanej tapicerki w odpowiednim stanie.  Ze skórą trzeba bardzo delikatnie postępować, gdyż może popękać, a nawet zamki mogą zadrzeć naszą tapicerkę.

Pranie tapicerki Kraków to nie zbyt często wyszukiwania fraza w Internecie, co może być powiązane z tym, że ludzie na własną rękę starają się wyczyścić zabrudzenia detergentami dostępnymi w każdym hipermarkecie z serii Tesco czy Real na dziale motoryzacyjnym/samochodowym. Jest to niewątpliwie tańsze rozwiązanie, które może być równie skuteczne, bez niepotrzebnego wydawania fortuny.

Jedna z krakowskich firm, HARP oferuje czyszczenie i pranie tapicerek zarówno materiałowych jak i skórzanych. Dla samochodu typu hatchback koszt czyszczenia tapicerki ( 3h) to 100zł plus koszt zabezpieczenia tapicerki skórzanej to również 100 zł. Cena zależy od gabarytów samochodu. Firma świadczy usługi polegające na ręcznym myciu tapicerki, zarówno od góry jak i od spodu i w szwach. Zabezpieczanie pozwala na przedłużenie żywotności skóry i pozwolić na zachowanie miękkości. Warto zapamiętać, że skóra, która jest dobrze nawilżana specjalnymi kremami czy to chusteczkami, jest bardziej odporna na pęknięcia.

© 2018 – 2019, maven. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl