Krawaty dla Pań?

Moda ciągle się zmienia i ewoluuje, jest to odwiecznie prawo zmiany trendów i stylów, i dotyczy praktycznie każdej jej sfery, każdego elementu stroju i dodatku , czy to damskiego, czy męskiego. Świat mody chętnie czerpie z nowinek i wyjątkowej oryginalności, podobnie, jak w świecie kosmetyków, w którym to jakiś czas temu pojawił się termin uniseksu, oznaczający zapach odpowiedni zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny, dostosowany do obu płci, i nie dyskryminujący żadnej z nich, tak samo powstające w świecie mody wzorce lubią nas szokować.
Bardzo odpowiednim przykładem jest tu krawat, który do niedawna kojarzony był tylko i wyłącznie z dodatkiem do męskiego ubioru. Można powiedzieć że skutecznie opierał się on zmianą zachodzącym w modzie, i przez wiele dziesięcioleci jego wygląd i kształt wcale znacząco nie ewoluował. Jednak nawet taka ostoja klasycyzmu wcześniej czy później musiała poddać się zmianą.
Zasadniczo sama definicja słownikowa stanowi, że krawat, to ozdoba męskiego stroju, będąca wąskim paskiem materiału wiązanym wokół szyi, na kołnierzu koszuli. Czasy się zmieniają, także w modzie, zatem z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że definicja ta nie jest już w pełni aktualna. Oto bowiem coraz więcej kobiet nie ma obaw, aby swój ubiór podkreślić poprzez krawat, i czynią to panie naprawdę z dobrym skutkiem. Tym bardziej, że na rynku pojawiły się krawaty przeznaczone specjalnie dla płci pięknej i produkowane w oparciu o specjalne stylistyczne wymogi. Kolekcje te charakteryzują się przede wszystkim dwoma takiej samej szerokości końcami krawata, każdy innego koloru, co sprawia, że krawat przycięty do kąta prostego nabiera niekonwencjonalnej formy, i doskonale harmonizuje się z resztą damskiego ubioru, stając się jego bardzo modnym dodatkiem. Co istotne, krawaty kliknij przeznaczone dla kobiet nie obowiązuje jakiś sztywny, typowy dla Nich sposób wiązania (jak w przypadku męskich krawatów ), przy ich wiązaniu można i należy stosować wszystkie znane węzły krawatowe. Panie, decydujące się na wzbogacenie swego kobiecego ubioru krawatem mają do wyboru krawaty utrzymane w kolorystyce czarno-białej, zielono-złotej, czy też czerwono-różowej, wykonane z wysokiej jakości mikrofibry. To wszystko finalnie sprawia, że dwukolorowe krawaty dla pań dodają jej ubiorom szyku i elegancji, a poprzez żywą kolorystykę, świeżości. A, zatem panowie, kolejny męski bastion padł! Czy to już pora, aby czuć się zagrożonym?!

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl