Atrakcyjne lokalizacje mieszkaniowe w Krakowie – daleko czy blisko centrum?

domy wola justowskaAtrakcyjne lokalizacja mieszkaniowe to pojęcie względne, ponieważ dla jednego atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, będzie stosunkowo ciche, oddalone od centrum Osiedle Europejskie znajdujące się na samym końcu Krakowa i dzielnicy Ruczaj. Dla kogoś innego idealnym miejscem będzie znajdujący się blisko centrum, położony w okolicach Stadionu Cracovii, dawny Salwator.

Jak w każdej dziedzinie i w nieruchomościach, każdy głos mówi co innego. Mieszkania w Krakowie, szczególnie te na Ruczaju, mają to do siebie, że z założenia miały to być nowoczesne i luksusowe mieszkania dla młodych, wykształconych małżeństw, znajdujące się w monitorowanych i ochranianych osiedlach. Wyszło jak wyszło. Drogie, małe, słabo ochraniane, a jak już, to zamknięte w sieci ogrodzeń, płotów i barykad skupiska młodych małżeństw, emerytów i co najgorsze studentów. Oddalone i nieatrakcyjne blokowiska z ciężkim, długim i mozolnym dojazdem mają swoich zwolenników – tych którzy tam mieszkają i mieszkać zamierzają jeszcze długo. Osiedla te tworzą rodzaj małych, zamkniętych miasteczek, ze sklepami, aptekami, przedszkolami, szkołami, poradniami, przychodniami i pocztami. Proste i wygodne nocowanie.

Bo tak są nazywane takie osiedla. „Noclegownia Krakowa”, na takie miano zasłużył sobie Ruczaj. Punkt siódma rano każdy wsiada do samochodu lub tramwaju i wyrusza w podróż do miasta, do pracy, na uczelnie, na rynek i wraca o godzinie osiemnastej, zmęczony i głodny, Idzie do osiedlowego Kefirka, przepłaca za makaron i piwo, wraca do domu i zasiada przez telewizorem. Nawet w piątek wieczór nikomu nie chce jechać się do pubu, czy kina, posiedzieć ze znajomymi bo daleko i długo trzeba czekać na nocny. Są i zwolennicy mieszkania bliżej centrum bądź w samym centrum. Wtedy jesteśmy skazani na mieszkanie w szarych blokach lub starych i zimnych blokowiskach. Jednak plusem jest to, że na rynek możemy się przejść na spacer i z powrotem w mniej niż trzydzieści minut.

Każdy więc wybiera taką lokalizację do zamieszkania, która odpowiada mu najbardziej i taką, która w jego przekonaniu jest najbardziej atrakcyjna, czy to Nowa Huta, czy Ruczaj, czy Stare Miasto. Domy na Woli Justowskiej również znajdziemy bardzo licznie. Świetnym przykładem może być oferta na przykład tego dewelopera – www.salwator.com.pl.

© 2013 – 2014, maven. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl