Trendy w modzie na wiosnę i lato 2013

Srebrna bluzka

Wiosna już się zaczęła, więc pewnie przyda się trochę informacji na temat tego w co się ubierać, aby wyglądać modnie. To postaram się przybliżyć w tym artykule.

Pozwolę sobie skupić się na tym, co jest nietypowe dla innych sezonów, co jest charakterystyczne i nie powtarza się z poprzednimi latami. Tak więc pierwszym takim trendem są rzeczy przezroczyste. Tak, dokładnie takie, przez które wszystko widać. Co pewnie szokowało niejednego widza, w tym roku na wybiegach pojawiły się modelki właśnie w tym nietypowym odzieniu – w przezroczystym płaszczu. Jest duży plus takiego płaszcza – napewno nie przemokniesz 😉 Te panie, które nie mają tyle odwagi, ale podoba im się ten trend, pewnie chętnie zdecydują się na plastikowe bransolety lub torebki. Ale uwaga – jeśli zdecydujesz się na taką torebkę, możesz włożyć do niej tylko niezbędne minimum, gdyż musi być w niej porządek.

Dalej, modne są wielkie falbany. Falbanki nie są dyskretne i malutkie, lecz są wielkie, sztywne. Są bardzo nowoczesne, czasem wręcz „z kosmosu”, jakby z innego wymiaru, bo takich dotąd jeszcze w modzie nie było. Szczególnie efektownie taka wielka falbanka będzie wyglądać, jeśli pojawi się na sukienkach. Takie sukienki wieczorowe będą mieć wyrazisty wygląd i z pewnością przyciągną wzrok niejednej osoby.

Ciekawym trendem jest japońskie kimono. Było ono już modne, jednak teraz pojawia się w innej formie. Wcześniej królowało, można by powiedzieć, klasyczne, tradycyjne kimono. Natomiast teraz jest ono nowoczesne, zainspirowane i wyraźnie nawiązujące do dalekiego wschodu. Jednak co warto podkreślić – to tylko inspiracja, bo takie kimono ma modny krój i wygląd.

I jeszcze jeden trend, na który warto zwrócić uwagę. Mowa tu o kolorze srebrnym. Tylko ten trend może napotkać praktyczny problem – można napotkać na problem z możliwością kupienia ubrania w srebrnym kolorze. Srebrny nie często pojawia się w sklepach odzieżowych. To dlatego, że jest to odważne ubranie, a i też trzeba umieć go połączyć z innymi rzeczami. Dlatego zachęcam poszukania rzeczy w stylu vintage. Najłatwiej zrobić to odwiedzając vintage sklep. Sklepy z odzieżą vintage posiadają ubrania nietypowe, w danym charakterystycznym stylu. Oferują one ubrania sprzed kilku/kilkunastu sezonów. A skoro w latach 80 panował trend na kosmos i srebrne ubrania, to jest szansa, że spotka się tam właśnie taką odzież.

To tyle z głównych i chyba jednych z ciekawszych trendów na to lato. Co warte podkreślenia, w tym sezonie nie ma szans na to, żebyś przeszła niezauważona 😉

© 2013 – 2014, justyna2. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl