Wybór i kupno samochodu

auto mazdaKupno samochodu niemal zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Nawet jeśli wybieramy leciwe już auto z prawie siedmiocyfrową liczbą kilometrów przebiegu, płacimy za nie tysiąc złotych, to i tak prawdopodobnie będziemy musieli co nieco zainwestować w jego ewentualne naprawy, a także opłacić pozostałe koszta, takie jak ubezpieczenie. Jeśli już mamy wybierać samochód dla siebie, to na początku warto zastanowić się, na jaki model wydamy nasze pieniądze. W przypadku gdy na samochód zamierzamy przeznaczyć trochę więcej pieniędzy, np. 30 tysięcy złotych, to zdecydowanie lepiej będzie rozejrzeć się za nowym samochodem prosto z salonu.

Dostaniemy wówczas gwarancję, wybrane przez nas samych wyposażenie, a także zyskamy pewność, że nikt przed nami nie jeździł tym samochodem. I tutaj jednakże trzeba mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ równie łatwo możemy zaoszczędzić, jak przepłacić. Kiedy więc zdecydujemy, że interesują nas samochody Mazda Zabrze, powinniśmy także sprawdzić, jakie ceny proponują dealerzy z innych miast. To oczywiście najłatwiej ocenić wykorzystując internet i wpisując w wyszukiwarce takie hasła jak, np. Mazda Gliwice lub Mazda Tarnowskie Góry. W ten sposób dowiemy się, jakie ceny ma konkurencja, a tym samym będziemy mogli znacznie łatwiej wynegocjować na przykład większą ilość dodatkowego wyposażenia za tę samą lub niższą cenę.

W przypadku gdy natomiast zależy nam na wydaniu na samochód jak najmniejszej ilości pieniędzy, powinniśmy poszukać aut używanych. Dobrze jest zwracać uwagę na to, czy samochód był wcześniej wykorzystywany w firmach, ponieważ wtedy najprawdopodobniej będzie miał spory przebieg. Ponadto zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oszczędność jest kupowanie samochodów bezpośrednio od właściciela, a nie w komisie, gdyż tam zwykle narzucona zostaje niemała marża.

© 2011 – 2014, tralley. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl