Auta używane

Pomimo, że ceny aut nowych stoją obecnie na dość niskim poziomie, wciąż wiele osób woli jednak inwestować w auta używane, nawet jeżeli stać ich by było na auto zupełnie nowe. Dzieje się tak głównie dlatego, że auta zupełnie nowe już w pierwszych miesiącach bardzo znacząco tracą na wartości i to nie dlatego, że ulegają stłuczkom czy się psują. Po prostu specyfika rynku sprawia, że auta w dwóch pierwszych latach tracą na wartości nawet kilkadziesiąt procent.
Z tego względu zdecydowanie bardziej opłaca się kupno auta używanego, takiego dwu lub trzyletniego, które wciąż jest w bardzo dobrym stanie a zapłacimy za niego znacznie mniej. Jednak samochody używane www.autorecenzje.pl mają w sobie niewielki defekt. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaki jest faktyczny stan auta. Jesteśmy przekonywani, że auto jest w doskonałym stanie, że nie brało udziału w żadnym wypadku itp. Prawda często jest mniej różowa niż to nam jest przedstawiane. Konserwacja samochodów, nawet tych po znacznym uszkodzeniu stoi obecnie na tak wysokim poziomie, że trudno na pierwszy rzut oka ocenić, czy przy takim aucie było coś robione, czy nie.

Jeżeli jednak mamy wiarygodnego dla nas mechanika, który potrafi takie rzeczy zweryfikować, bez problemu możemy oczywiście inwestować w auta z tak zwanej drugiej ręki. Oczywiście kupując takie auto nie mamy już gwarancji i w razie jakichkolwiek usterek, za naprawę płacimy sami. Części do aut te nowe i oryginalne są bardzo drogie, tym droższe, im droższe jest auto. Dlatego zawsze warto szukać samochodów, które są oceniane jako mało awaryjne. W internecie jest wiele tego typu rankingów, które z reguły są w miarę wiarygodne. W samochodach powyżej pięciu lat naprawy można spokojnie przeprowadzać częściami używanymi, one często wcale nie są bardzo zużyte. Najczęściej pochodzą z aut nowych, które uległy wypadkowi.

© 2019, provesta. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl