Modne kalosze nie tylko na deszcz

Jeszcze kilka lat temu na deszczową pogodę kalosze zakładały tylko dzieci. Dorośli decydowali się na to tylko w naprawdę skrajnych przypadkach, gdy wybór innego obuwia nieuchronnie musiałby wiązać się z jego zniszczeniem pod wpływem wilgoci. Nietrudno się temu dziwić – niegdyś kalosze były toporne i nieatrakcyjne. Jednak kiedy w Polsce coraz częstsze stały się nagłe ulewy, producenci zaczęli wprowadzać na rynek kalosze nie tylko praktyczne, ale też ładne i eleganckie.

Na początku ich atrakcyjność wiązała się głównie z ładnym kolorem i wzorem. Z czasem kalosze nabrały też eleganckich kształtów. Kto by przypuszczał, że pojawią się kalosze na obcasie czy koturnie? A jednak tak się stało, a ładne kalosze są dziś niezbędnym elementem damskiej garderoby. Czy można założyć kalosze, gdy nie pada deszcz? To pytanie zadaje sobie niejedna kobieta w wielu sytuacjach. Czasem na dworze może być zupełnie sucho, jednak prognoza pogody wskazuje na opady deszczu popołudniu. Innym razem chciałoby się założyć wysokie buty do spódniczki, jednak jest jeszcze za ciepło na kozaki. W takich sytuacjach niektóre kobiety decydują się na założenie kaloszy. I słusznie!

Produkowane dziś kalosze są tak atrakcyjne i eleganckie, że mogą być swobodnie zakładane także w zupełnie suche dni. Obuwie tego typu czasem dopiero po bliższym przyjrzeniu się można odróżnić od kozaków. Sklepy mają tak bogatą ofertę, że każda kobieta jest w stanie dopasować kalosze do własnego stylu, a nawet kupić kilka par tego typu butów na różne okazje. Wiele kobiet przekonało się o praktyczności kozaków także w zimową pluchę. Na mokrym, brudnym śniegu nawet najlepsze kozaki mogą przesiąknąć, a mokre nie tylko grożą przeziębieniem, ale też brudzą się i niszczą.

Kalosze nie tylko nie zniszczą się w taką zimową pogodę, ale też w dokonały sposób ochronią przed wilgocią. Wystarczy tylko założyć na nogi grubsze skarpety, aby nie zmarznąć. Bardzo dobrym rozwiązaniem na takie dni są też kalosze ocieplane. Posiadają one specjalną warstwę wewnętrzną, która chroni przed zimnem. Ten model obuwia sprawdza się jednak głównie w miesiącach zimowych i jesiennych. Takich ocieplanych kaloszy raczej nie założymy w lato podczas ciepłego, lecz deszczowego dnia. Warto pamiętać, że – choć stworzone na deszcz – kalosze sprawdzają się też w wielu innych sytuacjach i nie należy obawiać się ich zakładania.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl