Dyscypliny sportu

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się aktywności fizycznej i różnym odmianom sportu. Magazyny sportowe i kanały telewizyjne poświęcone tej tematyce, coraz częściej są obecne w naszym życiu. Zainteresowanie kulturą fizyczną jest bez wątpienia pozytywnym aspektem naszego życia. Ma to o tyle duże znaczenie, że nasze społeczeństwo coraz rzadziej aktywnie spędza czas, i niestety najczęściej swoja aktywność ograniczając do zasiadania w fotelu.
Rozpowszechnianie sportu jest szczególnie ważne wśród młodzieży, tak by ich oderwać od komputerów i telewizji. Emocje związane z oglądaniem transmisji telewizyjnej z jakiegoś ciekawego wydarzenia sportowego często maja ten skutek, że młodzi ludzie, sami chcą spróbować swoich sił na boisku czy korcie. Jeżeli sport chociaż jakiś niewielki odsetek młodych ludzi w ten sposób przyciągnie, to jest to już sukces. Największą popularnością wśród młodzieży cieszą się obecnie sporty drużynowe, na każdym osiedlu zawsze znajdzie się spora grupa chętnych do gry w piłkę nożną lub w koszykówkę. Wśród osób w średnim wieku bardziej popularne jest bieganie, pływanie czy tenis. Zresztą granie w tenisa wśród klasy średniej jest obecnie bardzo modne, jest to w tej chwili jedna z najbardziej popularnych form aktywności.
Chyba bierze się to z zafascynowania życiem wyższych sfer, do niedawna tenis bowiem był popularny właśnie jedynie wśród tych najbardziej zamożnych, czyli wśród tzw. arystokracji. Jakie by to jednak nie były pobudki, liczy się przede wszystkim to, że spędzamy czas aktywnie, co bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie a co ważniejsze, szczególnie w pracy, dzięki uprawianiu sportu, stajemy się bardziej odporni na stres. Zresztą wiele firm zapewnia swoim pracownikom różne spotkania rekreacyjne połączone z ruchem właśnie by ich uodpornić na stres i poprawić sprawność fizyczna. Chyba najpopularniejsza formą aktywności i rozrywki są gry zespołowe takie jak paintball, gdzie dodatkowo jest adrenalina związana z odreagowaniem nagromadzonego stresu w bezpieczny sposób.

© 2011 – 2014, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl