Opłacalność napraw

Sytuacja na rynku motoryzacyjnym sprawia, że znacznie chętniej odwiedzamy miejsca takie jak szrot i złom w poszukiwaniu części zamiennych do naprawy naszego samochodu. Rosnące koszty paliwa i utrzymania auta zmuszają nas więc do szukania oszczędności w takich właśnie miejscach. Ratując stan własnego auta po jakiejś awarii, w miejscach takich jak szrot możemy czasem kupić po okazyjnej cenie części praktycznie nowe a pochodzące z aut o niewielkim przebiegu które uległy wypadkom, i konieczne stało się ich ze złomowanie.
Złomowanie pojazdów stało się w czasach dzisiejszych bardzo poważnym biznesem napędzanym przez wzrastający popyt na części używane. zobacz ofertę Obecnie proces ten to już nie tylko odprowadzenie auta na złomowisko i sprasowanie go w całości, teraz takie auta są rozbierane na części, i podlegają starannej selekcji. Te które nie uległy uszkodzeniu są sprzedawane na rynku części używanych, dopiero pozostałe elementy są złomowane.
To sprawia, że za cenę części używanych możemy kupić części często praktycznie nowe, a różnica cenowa jest tu naprawdę bardzo duża. W czasach, gdy samochody bardzo szybko tracą na wartości, naprawa kilkuletniego auta mogłaby przewyższyć wartość takiego auta, co jest oczywiście zupełnym absurdem. Teoretycznie takie auto lepiej oddać na złom, jednak w praktyce, gdy nie stać nas na kupno nowego auta, logiczne jest, że chcemy naprawić je by jeszcze nim jeździć. Tylko to sprawia, że szukamy miejsc, gdzie używane części można kupić jak najtaniej. Złomowanie samochodów czytaj tu jest ostatecznością, której wielu z nas woli uniknąć z wymienionych powodów. Niewielu kierowców ma ten komfort, że co 4 czy 5 lat ma możliwość wymiany auta na lepsze i nowsze. Pięć lat to okres tzw. granicy opłacalności, przy której kupując nowe auto, mamy pewność że bezawaryjnie nim pojeździmy i na nim zbyt wiele nie stracimy. Wymieniając auto częściej, bardzo dużo tracimy niewiele zyskując, sprzedajemy prawie nowe auto po cenie o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt procent niższej niż w chwili zakupu.

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl