Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

ekipa budowlanaObecnie wiele osób decyduje się na budowę własnego domu tzw. systemem gospodarczym. Tego typu inwestycja polega na tym, że do części prac wynajmuje się firmę budowlaną, a część wykonywana jest samodzielnie z pomocą rodziny i przyjaciół. Są różne podejścia do takiej budowy domu. Niektórzy wolą wynajmować oddzielnych fachowców do murowania, malowania czy układania każdej instalacji. Większość jednak szuka takich firm, które wykonają co najmniej kilka czynności.

W powszechnej opinii od dawna panuje przekonanie, że najlepiej zatrudniać firmy z polecenia. Praktyka pokazuje jednak, że nie jest to warunek wystarczający, bo i polecane firmy potrafią zawodzić. Niemniej jednak warto popytać znajomych, u których było wykonywane malowanie lub wykańczanie wnętrz, jak przebiegały prace w wykonaniu danej firmy.

Oceniając potencjalnego wykonawcę trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Warto sprawdzić, czy dana firma ma dużo zleceń zarezerwowanych na przyszłość. Zwykle na dobrych fachowców trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni. Wiele o sposobie pracy firmy wykonującej remonty powie nam pierwsza rozmowa. Warto zwrócić uwagę na fakt czy fachowcy wyceniają koszt prac „na oko”, czy też oglądają wszystko dokładnie i dopiero po pewnym czasie podają kalkulację. Jeśli pytamy konkretnie fachowca ile będą kosztowały dane usługi budowlane czy za ile przeprowadzi dokładne malowanie, a ten nie chce lub nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi, należy uznać to za alarmujące.

Podobnie należy unikać ekip, które nie chcą podpisywać umów. Taka umowa jest bardzo ważna, bo możemy w niej zawrzeć na jakie prace i w jakim terminie się umawiamy oraz ile mają one kosztować. W innym przypadku po fakcie wykonawca może próbować naciągnąć klienta twierdząc, że prace były bardziej skomplikowane niż pierwotnie przypuszczał, albo że w ogóle nie umawiali się na daną czynność.

© 2013 – 2014, belinda. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.foxbook.pl